Procesory

AMD początkowo planuje wydać trzy procesory Zen - SR7, SR5 i SR3?

przeczytasz w 1 min.

Producent początkowo planuje wydać trzy układy: SR7, SR5 i SR3, które mają być odpowiedzią na konkurencyjne modele Core i3, Core i5 i Core i7.

Wczoraj pisaliśmy o zaskakujących przeciekach na temat procesorów AMD Zen „Summit Ridge”, ale to nie koniec nowych informacji o procesorach, bo na jednym z chińskich forów pojawił się interesujący slajd z prezentacji producenta.

Ujawniony slajd podobno pochodzi z prezentacji producenta i przedstawia pozycjonowanie procesorów planowanych na 2017 rok – w tym także nowych modeli z generacji Zen, które zostały oznaczone jako SR7, SR5 i SR3. Nie wiadomo czy są finalne oznaczenia poszczególnych modeli, ale jedna z teorii zakłada tutaj oznaczenie sugerujące odpowiedniki konkurencyjnych modeli Core i7, Core i5 i Core i3.

Wszystkie trzy modele plasują się w segmencie powyżej 1500 yuanów, co odpowiada mniej więcej 220 dolarom. Można zatem podejrzewać, że mniej więcej tyle będzie kosztował najsłabszy przedstawiciel nowej generacji, natomiast za wydajniejsze wersje przyjdzie nam zapłacić odpowiednio więcej (nie wiadomo ile dokładnie). Tyle tylko, że producent początkowo planuje wydać topowy model SR7, potem średni SR5, a najtańszy i najsłabszy SR3 dopiero na końcu.

AMD Summit Ridge - plany

Wprawdzie ujawnione informacje wyglądają wiarygodnie, ale sugerowalibyśmy podchodzić do nich z dystansem. Czy się sprawdzą? Tego zapewne dowiemy się na początku przyszłego roku, bo właśnie wtedy ma nastąpić premiera modeli Summit Ridge.

Źródło: ChipHell

Komentarze

43
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ohoho
  8
  "co odpowiada mniej więcej 220 dolarom. Można zatem podejrzewać, że mniej więcej tyle będzie kosztował najsłabszy przedstawiciel nowej generacji, "

  Wątpię, najsłabszy procek od AMD ma kosztować kafla?
  No chyba, że są aż tak dobre :)
  • avatar
   qverious
   4
   Teorię, że SR3 ma być odpowiednikiem Core i3 raczej wyklucza widoczna na slajdzie cena, czyli w przeliczeniu >$220. Ze slajdu jasno wynika, że procesory ZEN raczej będą uzupełnieniem oferty AMD tylko w najwyższym segmencie, wydajnościowym i cenowym, rynku procesorów konsumenckich.
   • avatar
    leotoro
    2
    Czy te egzemplarze będą miały problemy z TLB ?
    Redakcja wspominała o nich w artykule :
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-summit-ridge-nowe-przecieki-o-wydajnosci-i-podkrecaniu.html
    • avatar
     frenchkiss4u
     1
     To dobra wiadomość, bo wreszcie będzie konkurencja w segmencie dla entuzjasty. Najlepiej sprzedającym się obecnie procesorem jest i7 6700k (co mnie osobiście trochę dziwi), więc widać że jest zapotrzebowanie na mocne procesory.
     • avatar
      mgkiler
      1
      Tylko kiedy w końcu premiera?

      Przekładana 3 razy.
      • avatar
       AMDK11
       1
       Gorzej jak AMD będzie chciało konkurować SR3 4C/8T z i3, SR5 6C/12T z i5 i SR7 8C/16T z i7 bo to sugeruje niższa i to znacznie wydajność a atrakcyjność polegać będzie na większej ilosci rdzeni+SMT w tej samej cenie.
       • avatar
        Franz
        0
        Jeżeli procesory AMD rzeczywiście będą zbliżone wydajnością do i3, i5, i7 Intela to będą w zbliżonych cenach do procesorów Intela.

        Nie rozumiem dlaczego ktoś zakłada, że AMD wyprodukuje procesory tak samo wydajne jak Intel i będzie je sprzedawał sporo taniej.
        Niby czemu miało by AMD to robić? Bo to dobrze dla konkurencji?
        To nie fundacja działająca na rzecz praw klientów, tylko korporacja, taka jak Intel, tylko mniejsza i chce tak samo jak Intel wycisnąć tyle ile się da z klientów.
        • avatar
         Konto usunięte
         -3
         AMD i konkurencja :P hahahahahaha , dla której generacji i3,5,7 czwartej, piątej ? Dzięki za FUN :)
         • avatar
          AMDK11
          -4
          Zen 64Core/128T vs Xeon 16Core/32T

          4x Zen Naples 16C/32T(64C/128T) @ 1,4 / 2,9 GHz

          Int x16 = 646,25
          Float x8 = 806,94
          Double x4 = 510,66

          2x Xeon E5-2660 8C/16T(16C/32T) @ 2.2 / 3.0 GHz

          Int x16 = 650,29
          Float x8 = 879,36
          Double x4 = 497.55

          Kiepsko jak na Zen z 4x większą ilością rdzeni :-/
          • avatar
           wasptak
           -6
           Legendarna już slajdowa wydajność podzespołów ze znaczkiem AMD, a potem przychodzi czas premiery, pierwsze rzetelne testy i jest tak jak zwykle - produkty poniżej oczekiwań, daleko za "zielonymi" i "niebieskimi". Norma :)
           • avatar
            mjwhite
            -8
            Co tam taki slajd @AkaRyupl robi takie dla amd w powerpoincie