Procesory

AMD wraz z producentami oprogramowania podnosi standard korzystania i przetwarzania plików wideo

przeczytasz w 1 min.

Firma AMD ogłosiła dziś, że wszyscy użytkownicy platform komputerowych jej produkcji będą mogli zwiększyć możliwości i przyśpieszyć działanie oprogramowania służącego do edycji oraz przetwarzania plików wideo. Dotyczy to szczególnie konwersji dużych plików High Definition na mniejsze i lepiej sprawdzające się w przenośnych odtwarzaczach plików multimedialnych.

Przyśpieszenie tego procesu jest możliwe dzięki ATI Stream, zestawowi zaawansowanych technologii hardware’owych i software’owych umożliwiających połączenie mocy CPU i GPU.

Kompatybilne z ATI Stream aplikacje znajdują się ofercie coraz większej liczby niezależnych producentów:

 • CyberLink’s MediaShow Espresso – ten konwerter plików wideo dzięki współpracy z technologią ATI Stream podnosi wydajność aplikacji AMD Unified Video Decoder (UVD) i umożliwia szybką konwersję plików wideo do formatów obsługiwanych przez przenośne urządzenia takie jak iPhone czy Sony PSP. Kompatybilna z Ati Stream jest już również jedna z najpopularniejszych aplikacji CyberLink PowerDirector 7. Więcej informacji na temat produktów firmy można znaleźć na stronie cyberlink.com.
 • Wkrótce na rynku pojawi się również SimHD Stream firmy ArcSoft, specjalna wtyczka do aplikacji ArcSoft TotalMedia™ Theatre. Dzięki wykorzystaniu technologii ATI Stream SimHD umożliwia odtwarzanie plików zapisanych w standardowych formatach w jakości niewiele odbiegającej od High Definition. Więcej informacji na temat tej aplikacji można uzyskać pod adresem arcsoft.com.
 • Wraz z najnowszym zestawem sterowników AMD Catalyst 9.5 możliwe jest również pobranie uaktualnienia ATI Video Converter. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób możemy przyśpieszyć wykonywanie działań związanych z transkodowaniem plików wideo.
 • AMD jako producent zarówno procesorów komputerowych jak i graficznych koncentruje się na tworzeniu rozwiązań platformowych takich jak np. “Dragon”, która dzięki wykorzystaniu technologii ATI Stream balansuje wykorzystanie zarówno CPU jak i GPU oferując jeszcze lepszą efektywność.

Dodatkowe informacje

Dodatkowe materiały wideo znajdziecie na stronie amd.com/us-en/0,,3715_16003,00.html.

Źródło: AMD

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wolfikx
  0
  Lepiej późno niż wcale ;0)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   No właściwie to super :). Gonimy Intela! jeszcze Havok zróbcie i juz :D.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Havok już jest:) Ale koncepcja platformy złożonych z elementów zbilansowanych aby zapewnić najwyższą wydajność w każdym zastosowaniu bardzo mi się podoba:) I tylko AMD się może pochwalić takimi osiągnięciami bo tylko oni mają opanowane procki i grafiki jednocześnie!
    • avatar
     NomadDemon
     0
     a sterowniki linuxowe 100 lat za murzynami.. :(
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      z tego co wiem to są stery i od amd i od nv. Kiedyś widziałem też artykuł na temat instalacji a jak sobie Ubuntu zainstalowałem to ściągał mi paczki od AMD.