Systemy operacyjne

Android 8.0 Oreo pojawia się w statystykach, ale jego rynkowe udziały są marginalne

przeczytasz w 1 min.

Android 8.0 Oreo kontroluje obecnie pracę zaledwie 0,3% urządzeń korzystających z platformy Google.

Google opublikowało najnowsze statystyki związane z popularnością poszczególnych wersji systemu Google Android. Obyło się bez niespodzianek.

Trudno jednak o inny scenariusz, skoro użytkownicy cały czas narzekają na powolne tempo wydawania aktualizacji. I nie jest to oczywiście wina Google, ale producentów smartfonów. Android 8.0 Oreo zadebiutował w statystykach już w zeszłym miesiącu, kiedy jego rynkowe udziały (wśród urządzeń z systemem od Google) wyniosły 0,2%. Minął miesiąc i niewiele się zmieniło, nadal mówimy o marginalnym wyniku - 0,3%.

Najpopularniejsza cały czas pozostaje wersja Marshmallow, która tym razem osiągnęła wynik 30,9% (spadek z 32%). Dalej plasuje się Lollipop z rezultatem 27,2% (spadek z 27,7%) oraz Nougat, w przypadku którego zanotowano największy wzrost z 17,8% na 20,6%.

Android statystyki
dane obejmujące 7-dniowy okres kończący się 9 listopada

Można przypuszczać, że do końca roku nie zmieni się wiele, przynajmniej w kontekście Androida 8.0 Oreo. Producenci cały czas pracują nad aktualizacjami do swoich flagowców i w najbliższych tygodniach wyrobi się z tym niewielu z nich. Chyba, że statystyki poprawią tu nowe urządzenia, chociażby Huawei Mate 10 i Huawei Mate 10 Pro.

Otrzymaliście w ostatnim czasie aktualizację Androida? Dajcie znać, na jakie urządzenie i do której wersji.

Źródło: Google

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mgkiler
  1
  Dlatego Vulkan się słabo przyjmuje bo wymaga Androida 7.0, a tylko 20% telefonów ma 7.0 lub wyżej.

  Nikt nie będzie robił gier pod 20% telefonów...

  Szok, że dziś pod koniec 2017 ciągle są w sprzedaży NOWE telefonu co mają jedynie Androida 6.0 i brak upgradu...
  Bo sieciowy Android z Orange/Play/itp i nie wgrasz innego bez jailbreaka.

  • avatar
   Dudi4Fr
   0
   Czyli jak zawsze, najnowszy android będzie popularny za 2 lata. Tyle się o tym mówi a Google dalej nic nie robi żeby ulepszyć system aktualizacji androida.
   • avatar
    neXt___
    -1
    A co ma zrobić Google? Pistolet do głowy każdemu CEO i wymuszać upgrade? Nie żartuj sobie. Nikomu nie zależy na tym, aby użytkownicy mieli dostęp do najnowszych wersji Androida. I tak zrobili sporo, bo Android 8.0 dostał Treble, co w teorii powinno nieco rozruszać ten proces. Czy tak będzie? Przekonamy się, ale prawdopodobnie wciąż najwięcej będzie zależeć od dobrej woli producenta.