Technologie i Firma

Android Pay teraz także dla klientów Eurobanku

przeczytasz w 1 min.

Dobra wiadomość: jeśli masz kartę kredytową Visa w Eurobanku oraz smartfona z Androidem i NFC, możesz już skorzystać z usługi Android Pay.

Usługa Android Pay, choć dostępna od wielu miesięcy, wciąż znajduje się w Polsce na etapie raczkowania. Nie może być inaczej, jeśli największe banki opierają się przed wprowadzeniem jej obsługi. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać. Dwa miesiące po mBanku dokonywanie płatności za pomocą smartfona udostępnił swoim klientom także Eurobank.

Bank reklamowany przez Piotra Adamczyka wprowadził obsługę płatności Android Pay dla posiadaczy kart kredytowych Visa (oraz smartfonów z technologią NFC i systemem Android w wersji od 4.4 wzwyż). Oznacza to, że dokładnie w taki sam sposób jak kartą zbliżeniową mogą oni płacić za zakupy i usługi w ponad 400 tysiącach punktów na terenie naszego kraju. Instrukcję, jak to zrobić, znajdziecie na stronie banku.

„Konsekwentnie wprowadzamy nowoczesne technologie, które mają ułatwić klientom codzienne korzystanie z banku. (…) Wdrożenie płatności Android Pay dla kart kredytowych jest kolejnym elementem plasującym Eurobank wśród liderów rynku innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Planujemy udostępnienie tej usługi również dla kart debetowych” – mówi Wojciech Humiński z Eurobanku.

Oprócz wspomnianego mBanku, przed Eurobankiem obsługę Android Pay wprowadziły także: Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Zachodni WBK, Nest Bank i Orange Finanse. W najbliższych miesiącach usługa ma zostać również uruchomiona dla klientów banków Citi Handlowy, ING Bank Śląski, Getin Bank, BGŻ BNP Paribas i SGB.

Źródło: Eurobank, inf. własna. Foto: Eurobank na Facebooku

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  1
  Najlepsze co może być :)
  Od zakupu S8+ tj około miesiąca temu - przypadkiem dowiedziałem się o Android Pay, korzystam zawsze i wszędzie. Jeśli nie jadę samochodem nigdzie (a w portfelu karta,dowód,prawko,dowód rejestracyjny czy oc) to portfela nawet nie biorę - prościej i wygodniej mi zapłacić telefonem niż nawet wyciągać kartę z portfela.
  Mój bank to T-Mobile Usługi Bankowe, aplikacja działa idealnie,szybko,po dodaniu karty - obsługa bezproblemowa.
  • avatar
   chotnik2
   -2
   PKO jak zawsze w lesie... Dobrze, ze prezesi nie zapomnieli o podwyzkach dla siebie i bonusach.
   • avatar
    milur
    0
    Dużo banków w to idzie - mBank, ostatnio Orange Finanse. I dobrze! wygodne, gdy zapomni się portfela :)
    • avatar
     Wikita
     0
     ogólnie banki teraz mocno się starają ;) dla mnie największym pozytywem ostatnich czasów jest to jak getin się zmienił na plus. tzn obsługa klienta a to ma bardzo duże znaczenie, nie tylko dla mnie. są fajnie nastawieni na klienta, wszystko można szybko załatwić a do tego z uśmiechem na twarzy.