Tablety

Tablet iPad 5 nieco mniejszy i lżejszy od poprzedników - wyciekły zdjęcia obudowy

z dnia 2013-08-02
Damian Szymański | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Do sieci trafiły kolejne fragmenty zdjęć obudowy tabletu Apple iPad 5. Wynika z nich, że konstrukcja będzie nico mniejsza niż poprzednicy.

apple ipad 5 tablet wymiary obudowa zdjęcia

W ostatnim czasie pojawiło się dużo spekulacji dotyczących nadchodzących produktów firmy Apple. Teraz do sieci wyciekły informacje dotyczące tabletu iPad 5, jednak w odróżnieniu od poprzednich doniesień, tym razem dysponujemy zdjęciami prezentującymi fragmenty obudowy. Tablet miałby być mniejszy i lżejszy od swoich poprzedników oraz wyglądem przypominać konstrukcje iPad mini.

Według informacji ujawnionych przez serwis fanaticfone, nadchodzący tablet firmy z Cupertino będzie nieco mniejszy niż konstrukcje poprzedniej generacji jak iPad 4 oraz iPad 3. Tablet iPad 5 miałby się charakteryzować wymiarami 240 x 168 mm, dodatkowo odległość od krawędzi ramki do ekranu miałaby wynosić zaledwie 3 mm.

Jak podaje źródło, nowa generacja tabletów Apple będzie również znacznie lżejsza, otóż waga tabletu ma wynosić zaledwie 100 gram, a więc znacznie mniej niż miało to miejsce w przypadku podstawowego modelu iPada 4, którego łączna masa wynosi 652 g.

Wygląd obudowy tabletu iPad 5 miałby być wyraźnie wzorowany na tym znanym z iPada mini. Świadczyć o tym ma nie tylko samo wykonanie obudowy, ale i również rozmieszczenie poszczególnych elementów jak np. głośnika, który zawędrował na sam dół tylnego panelu obudowy. Warto dodać, że według autorów wspomnianego wycieku interesującą zmianą jest również kolor logo Apple, które od teraz nie jest już w kolorze czarnym, jak w przypadku poprzednich modeli, a w kolorze srebrnym.

Niestety nie wiemy obecnie czy wspomniane informacje są prawdziwe, co prawda zamieszczone zdjęcia fragmentów obudowy uwiarygadniają je, jednak do momentu pojawienia się oficjalnych informacji powinniśmy podchodzić do nich z dystansem.

Źródło: FanaticFone, NextPowerUp

marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  100 gram....jakim cudem....większość smartfonów ma więcej niż 100 gram....może o 100 gram lżejszy od poprzednika??
  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Tablety co raz mniejsze "smartfony" co raz większe, ciekawi mnie to zjawisko za 5 lat.
 • avatar
  Zawsze mnie interesowało ile z takich "przecieków" jest inspirowanych przez Apple aby podgrzewać atmosferę, ile z nich, niejako przy okazji, jest przeciekami mającymi wykryć źródła przecieków, a ile coraz bardziej starannie przygotowanymi przez żartownisiów/fanbojów/antyfanbojów fejkami :]
 • avatar
  Mnie ciekawi tylko ta 3 mm ramka. Tego mi brakuje we wszystkich(?) urządzeniach z androidem.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Żeby ten ekran był 16:9 to może bym brał i tak w końcu zmienią proporcje bo w obecnych czasach 4:3 jest mało praktyczne...
  Zaloguj się
  -4
 • avatar
  New iPad for iDiots
  Zaloguj się