Smartfony

Podsumowanie dotychczasowych informacji na temat iPhone'a 6

przeczytasz w 2 min.

Można Apple nie lubić, ale nie da rady zaprzeczyć temu, że jest to jeden z największych graczy na rynku smartfonów.

iPhone 6 smartfon przeciek

Można Apple nie lubić, ale nie da rady zaprzeczyć temu, że jest to jeden z największych graczy na rynku smartfonów i nowe propozycje z logo nadgryzionego jabłka wyczekiwane są przez miliony klientów. Nie inaczej jest w tym roku, nawet biorąc pod uwagę to, że nowy iPhone może dość znacząco również się od poprzedników.

Wprawdzie oficjalnych informacji jeszcze nie ma i zapewne nie pojawią się one do momentu premiery iPhone'a 6, ale większość przecieków jest ze sobą od dłuższego czasu tak zgodna, że z naprawdę dużym prawdopodobieństwem wytypować można przynajmniej częściową specyfikację nowego smartfona.

Omawiając ją nie sposób nie zacząć od ekranu. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Apple zdecyduje się porzucić dotychczasową politykę, ulec rynkowym trendom i tym samym zaoferuje urządzenie dużo większe niż poprzednicy. iPhone 6 oferować powinien wyświetlacz o przekątnej 4,7", którego rozdzielczość wynosić ma 1704 x 960 pikseli.

Zaskoczeniem nie będzie również kwestia procesora. Producent zdecydować ma się bowiem na układ Apple A8 o taktowaniu aż 2 GHz. Co ciekawe, jego przygotowaniem zajmuje się TSMC, a nie dotychczasowy partner Apple, którym był przecież Samsung.

Bardziej zastanawiające są na ten moment inne podzespoły. Ciężko przewidzieć czy producent zdecyduje się na więcej niż 1 GB pamięci RAM, chociaż w opinii niektórych osób byłoby to już wskazane. Większe prawdopodobieństwo związane jest jednak z tym, iż użytkownicy otrzymają więcej miejsca na dane. Najbardziej optymistyczne doniesienia mówią o aż 128 GB.

Sporną kwestią są również parametry kamer. Producenci kładą na element ten nieco mniejszy nacisk niż kilkanaście miesięcy temu, ale nowy iPhone z pewnością nie może pozwolić sobie na to, by w elemencie tym odstawać od konkurencji. Jeśli jednak producent zdecyduje się na większe zmiany to być może będą one związane z przednią kamerą.

Wypadałoby również, by wreszcie pojawiła się możliwość skorzystania z łączności NFC i w świetle najnowszych doniesień jest na to spora szansa. Sama stylistyka urządzenia zaskoczyć nie powinna. Wprawdzie jakiś czas temu spekulowało się o podświetlonym logo z tyłu obudowy, ale nie wydaje się, by rzeczywiście mogło ono się tutaj pojawić.

Oficjalna premiera iPhone'a 6 będzie miała miejsce najprawdopodobniej we wrześniu. Warto pamiętać, że może pojawić się również wariant z ekranem 5,5", ale ten zadebiutować może jedynie na niektórych rynkach.

Źródło: macrumorsx

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Qpers
  9
  Ale to już było.

  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/apple-iphone-6-smartfon-wszystkie-informacje-infografika.html

  Gdzie się podziały oceny artykułów? :(
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Ile jeszcze zrobicie tych podsumowań, podsumowań??????
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    A moduł inwigilacyjny dla NSA ma? tego przecież potrzebuje użyszkodnik :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Hejka wiedzieliście, że można wygrać nowego Iphona 6 Plus? https://www.youtube.com/watch?v=9J3EVzI-ods