Telewizory

Apple pracuje nad telewizorem iTV Ultra HD - premiera jeszcze w tym roku?

przeczytasz w 1 min.

Telewizory Apple iTV wykorzystają panele LG Display o rozdzielczości 3840x2160 pikseli?

Apple iTV telewizor koncept

Serwis Digitimes otrzymał od swojego źródła informację, jakoby firma Apple kontynuowała prace nad telewizorem Ultra HD. Co więcej, premiera iTV mogłaby się odbyć jeszcze w tym roku.

Apple iTV, jak często w plotkach nazywane jest nowe dzieło koncernu z Cupertino, to telewizor mający wyświetlać obraz o rozdzielczości Ultra HD (4K) – 3840x2160 pikseli. Jak donosi źródło, w ręce użytkowników oddane miałoby zostać także sterowanie gestami i głosem oraz dodatkowe funkcje, dzięki możliwości połączenia odbiornika z internetem.

Jak dodaje źródło, firma Apple zamierza wykorzystać panele LG Display – możliwe bowiem byłoby wówczas tworzenie ekranów w formacie Ultra HD na masową skalę. Jeżeli to połączenie się uda, pierwsze telewizory iTV pojawić mają się w sprzedaży już pod koniec tego roku. Przy mniej optymistycznym założeniu natomiast – na początku 2014.

W kwestii ceny nie mamy jak dotąd żadnych informacji. Warto jednak przyjrzeć się konkurencji – modele Ultra HD firm takich, jak Sony czy LG są wyceniane na około 20 000 dolarów. Ceny budżetowych odbiorników UHD Westinghouse rozpoczynać mają się natomiast już od 2500 dolarów (za model 50”). Trzeba tu jednak dodać, że te ostatnie nie mają na pokładzie żadnych zaawansowanych technologii, ani nawet Smart TV.

Źródło: Digitimes, MacRumors

Komentarze

36
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  JohnWoo
  34
  Logo Appla na telewizorze, cena + 5000 zł.
  • avatar
   MrGimp99
   12
   Skoro Taki telewizor od Sony kosztuje 20 000 dolarów to od appla można się spodziewać około 30 000- 40 000 :)
   • avatar
    AndreoKomp
    9
    Nie podoba mi się trend robienia z telewizora komputera. Są ludzie, co mają gdzieś te wszystkie dodatki i pierdoły, a muszę za to wszystko ekstra zapłacić. Czemu żadna firma nie wpadnie na pomysł zrobienia prostego telewizora gdzie priorytetem jest tylko jakość obrazu.
    • avatar
     Konto usunięte
     8
     Mi tam wystarczy telewizor full HD.
     • avatar
      aquadigger
      3
      Kto wie, może Apple uczyni Ultra HD czymś powszechnie dostępnym i normalnym. Udostępni możliwość pobierania filmów w Ultra HD. Chociaż czasy ipoda już minęły i według mnie po śmierci Steve'a Jobsa, Apple raczej nie stać już na takie innowacje ;/
      • avatar
       Dragonik
       3
       O ile nie opatentują wyglądu telewizora to będzie dobrze. Wygląd telewizora apple 50 cali UHD i oczywiście panoramiczny, inne telewizory nie mogą mieć 50 cali UHD oraz nie mogą być panoramiczne.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Będzie droższy i słabszy niż wszystkie inne, a i tak będzie hitem.
        • avatar
         kitamo
         0
         Jedno jest pewne - bedzie biały ;)