Aplikacje mobilne

Ile można wycisnąć z fana Apple? Wyższe ceny iPhone'ów to nie wszystko

przeczytasz w 1 min.

Apple szykuje nowy cennik w App Store. Jak się zapewne domyślacie, za aplikacje i gry na iPhone'y oraz iPady trzeba będzie zapłacić więcej.

Wyższe ceny w sklepie App Store, także w Polsce

Premiera nowych iPhone'ów jak zawsze wywołała spore poruszenie. Teraz tym bardziej, że w tym roku ceny ustalone na polski rynek okazały się rekordowe, a do tego w obliczu słabego kursu naszej waluty trzeba było przełknąć także podwyżki cen starszych modeli. Jak się okazuje, to nie koniec złych wieści.

W oficjalnym komunikacie Apple poinformowało, iż nadchodzą zmiany w App Store, szykuje się nowy cennik. I chociaż mowa o producencie, jaki niektóre nowości wprowadza do Polski później niż w innych regionach, niekiedy w ogóle o nas zapomina, to tym razem jesteśmy na liście.

Ceny aplikacji (a także zakupów wewnątrz nich, z wyłączeniem subskrypcji z automatycznym odnawianiem) zostaną podwyższone we wszystkich krajach, które używają waluty euro, a także w Chile, Egipcie, Japonii, Malezji, Pakistanie, Korei Południowej, Szwecji, Wietnamie i Polsce.

App Store

Jak dużą podwyżkę szykuje Apple?

Z udostępnionej wraz z komunikatem dokumentacji możemy dowiedzieć się, ile więcej trzeba będzie zapłacić. Nie zabrakło wzmianki o Polsce. Okazuje się, że tzw. kwota podstawowa będzie wynosić 5,99 złotych.

Tu ważna wzmianka - zamiast 4,99 złotych, a więc mowa o sporej różnicy, która będzie tym bardziej bolesna im droższy produkt. Dla przykładu za aplikację obecnie kosztującą 99,99 złotych po aktualizacji trzeba będzie dać aż 124,99 złotych.

Zmiany wchodzą w życie od 5 października, a więc jeśli aktualnie zastanawiacie się nad jakimiś zakupami w App Store, to chyba nie warto zwlekać, bo zamiast promocji prędzej nadziejecie się na podwyżkę.

Źródło: Apple, foto: unsplash

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  trollhunter
  8
  Drogie misie, które tu komentują i gadają głupoty. Ceny iphonów i apek się nie zmieniają, tylko zmienia się w tempie lawinowym wartość waluty w której zarabiacie. Jak normalni ludzie mówili, że Polska powinna mieć euro jak jeszcze była prawnie i gospodarczo na to gotowa, to motłoch słuchał pisu i innych i nie było politycznej woli. A potem przyszła Grecja i motłoch z pisem się cieszyli, że patrzcie co by czekało Polskę. A to nieprawda, Grecja padła ofiarą wielkich socjali i rozkradania państwa, tak jak upada od tego teraz Polska. Tylko prpblem polega na tym, że Polska nie ma euro, nikt jej nie lubi oprócz Orbana i nikt nas nie będzie ratował. Budzetu Panstwa tak jak domowego, nie buduje się na czas dobrobytu, tylko w czasie dobrobytu szyskujemy się na kryzys.
  • avatar
   gicmo
   4
   Ale nuda z tymi cenami japka... REALME C21Y 4/64 lub Motorola Moto E40 4/64 w zeszłym roku kosztowały 500 zł, teraz trzeba dać 600... Jakoś nie widzę o tym setek artykułów. Apple nigdy nie było tanie, nic się nie zmieniło.
   • avatar
    piotr.potulski
    1
    Od dawna wiadomo, że całą kasę + jedną nerkę.
    • avatar
     Dragonik
     -1
     I tak będą podnosić bo jak debile kupują to cóż.