Mobile

Apple uśmierca iPoda nano i iPoda shuffle

przeczytasz w 1 min.

Gdyby ktokolwiek planował zakup iPoda nano i iPoda shuffle, wypada się pośpieszyć. Apple rezygnuje z ich produkcji i sprzedaży.

Urządzenia Apple z reguły nie narzekają na brak zainteresowania. I po nich widać jednak upływający czas. Do tego stopnia, że w niektórych przypadkach powiedzieć trzeba „dość”.

Zaczęły pojawiać się ostatnio głosy sugerują, iż Apple nieco uszczupli swoją ofertę. Tak się rzeczywiście dzieje, ponieważ rzecznik prasowy firmy potwierdził uśmiercenie Poda nano i iPoda shuffle. Urządzenia są wycofywane z oferty, przez jakiś czas (do wyczerpania zapasów) powinny być jednak dostępne u partnerów Apple.

„Od dziś upraszczamy ofertę iPodów do dwóch modeli iPoda touch o większej pojemności z cenami startującymi od 199 dolarów, a jednocześnie kończymy ze sprzedażą iPoda nano i iPoda shuffle.”

iPod shuffle

iPod nano i iPod shuffle nie znikają raczej z powodu bezpośrednich konkurentów od innych producentów. Obydwa urządzenia (a już zwłaszcza Pod nano) zdają się padać ofiarą smartfonów, które potrafią coraz więcej i towarzyszą praktycznie każdemu.

Którego z uśmiercanych urządzeń będzie Wam bardziej szkoda? Z którego korzystaliście, albo być może korzystanie nadal?

Źródło: theverge

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  roman106
  1
  Uśmierca? Nie będzie można ich używać? Czyli dostaną aktualizację, która je wyłączy?
  • avatar
   kokosnh
   0
   szkoda będzie shuffle, jest świetny: mały, lekki, wodoodporny, wytrzymały i bateria starcza na długo.
   • avatar
    Silver
    0
    Rynek, który topnieje. Swoją drogą jednocześnie taki, na którym są dobre sprzęty audio, bo nt smartfona prawdziwe jest powiedzenie - co do wszystkiego to do niczego. Ale to bardziej przez zaniedbanie producentów, że nie pokuszą się o lepszego DAC'a - ciężko dzisiaj znaleźć dobrego grajka w przystępnej cenie.
    • avatar
     kot-kreskowy
     0
     Po co ci nano jak możesz mieć 5 calowego smartfona. Be smart;) czepiam się, wiem.
     • avatar
      Marucins
      0
      iPoda shufflea to mi szkoda. Fajna badziewko na siłownię, aerobik, bieganie itd.
      Tylko skoro ma to kosztować tyle ile kosztować, a alternatywne produkty są dużo tańsze i oferują więcej, to logiczne że nikt po to nie sięgał.