• benchmark.pl
  • Mobile
  • Archos GamePad 2: połączenie tabletu i przenośnej konsoli do gier w nowej wersji
Mobile

Archos GamePad 2: połączenie tabletu i przenośnej konsoli do gier w nowej wersji

przeczytasz w 1 min.

Archos GamePad 2 zaoferuje sporo lepsze parametry, w związku z czym być może wzbudzi też większe zainteresowanie niż jego poprzednik.

Archos GamePad 2

System Android cieszy się ogromną popularnością, ale nie wszystkie urządzenia pracujące pod jego kontrolą mogą liczyć na duże zainteresowanie. Smartfony i tablety radzą sobie bardzo dobrze, ale zdecydowanie gorzej jest już w przypadku mobilnych konsol do gier.

Pomimo tego można znaleźć je w ofercie już kilku producentów. Wśród nich jest również Archos, który już jakiś czas temu zaoferował swoim klientom Archos GamePad - urządzenie będące hybrydą tabletu i przenośnej konsoli do gier. Nie osiągnęło ono oszałamiającego sukcesu, ale sprzedaż musiała być na tyle dobra, że zdecydowano się na przygotowanie jego następcy.

Archos GamePad 2 zaoferuje sporo lepsze parametry, w związku z czym być może wzbudzi też większe zainteresowanie. Urządzenie napędzać ma czterordzeniowy procesor z zegarem 1,6 GHz (nie wiadomo dokładnie jaki, ale wykluczono obecność układu MediaTek), który do pomocy otrzyma 2 GB pamięci RAM (względem poprzednika ilość została podwojona).

Nadal będziemy mieć tutaj do czynienia z 7" ekranem, ale jego rozdzielczość nieco wzrośnie, gdyż wynosić ma teraz 1280 x 800 pikseli. Użytkownicy będą mogli zdecydować się na 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej (nie zabraknie czytnika kart microSD), a nad wszystkim czuwać ma rzecz jasna system Android, ale trudno stwierdzić, w której wersji.

Nie wiemy, kiedy urządzenie trafi do sklepów i ile będzie kosztować, ale informacje te powinny zostać ujawnione przez producenta już wkrótce.

Źródło: vr-zone, tomshardware

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    masta_rops
    2
    Ciekawy sprzęt, taka ps Vita ... tyle że z grami ;)