Gry

Planszówka Assassin’s Creed jeszcze w tym miesiącu

przeczytasz w 1 min.

Gratka dla fanów Assassin's Creed.

Assassin’s Creed: Arena gra planszowa logo

Assassin’s Creed jest nie tylko jedną z najpopularniejszych, ale i najbardziej lubianych przez graczy serii, czego potwierdzeniem są świetne wyniki sprzedaży i wysoka średnia ocen kolejnych odsłon. Już wkrótce fani nie będą ograniczeni wyłącznie do ekranów monitorów, telewizorów czy konsol przenośnych – pod koniec lutego światło dzienne ujrzy bowiem gra planszowa osadzona w uniwersum gier Ubisoftu.

W Assassin’s Creed: Arena – bo taki tytuł nosi omawiana planszówka – celem graczy (2-4) są jak najefektowniejsze zabójstwa i odnajdywanie skarbów. Całość koncentruje się wokół jak najlepszego zarządzania kartami – to one bowiem zadecydują o ostatecznym zwycięstwie.

Każda tura rozpoczyna się od losowania karty wydarzenia – może ona dodawać nowe cele, pozwalać na przeniesienie strażników albo umożliwiać znalezienie tunelu do innej części miasta. Oddalenie straż jest ważne, ponieważ tylko z dala od nich możemy zlikwidować cele, a jednocześnie uniemożliwić to swoim przeciwnikom.

Plansza jest podzielona na dwie sekcje – wewnętrzną oraz zewnętrzną. W tej pierwszej musimy borykać się z niewieloma miejscami do ukrycia się oraz atakowania celów. Na zewnętrz pod tym względem jest łatwiej, jednak gracz zdobywa znacznie mniej punktów zwycięstwa. Jedna gra to około 30-45 minut.

Assassin’s Creed: Arena gra planszowa plansza

To tak w kilku słowach. Twórcy zapowiadają, że gra będzie dostarczać równie wielu emocji, co jej wirtualny pierwowzór. Dla fana serii Assassin’s Creed bez wątpienia nie lada gratka, a i zupełnie nowi „gracze” także mogą się tą pozycją zainteresować.

Gra planszowa Assassin’s Creed: Arena trafi do sklepów już 26 lutego bieżącego roku. Suerowana cena detaliczna wynosi 50 dolarów.

Assassin’s Creed: Arena gra planszowa zestaw

Przypomnijmy też, że polski megahit – Wiedźmin – także wkrótce doczekać ma się swojej planszowej odsłony. Więcej na ten temat przeczytacie w newsie Planszowa gra w uniwersum Wiedźmina wkrótce w sprzedaży.

Źródło: Cryptozoic, VG247, Techzilla

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tytek179
  7
  Szkoda ze mi nie pójdzie... słaby komp
  • avatar
   Q'bot
   4
   Już coś zanadto spamują z tym assasyńskim kret'em...
   • avatar
    desmon
    1
    To może byc dobre
    • avatar
     FaraonM
     0
     Już myślałem ,że że następna cześć AC :)