Karty graficzne

24-godzinna sesja OC u ASUSa - nowe rekordy na GeForce GTX 980

przeczytasz w 2 min.

W siedzibie firmy ASUS spotkali się najlepsi overclockerzy, którzy przez 24 godziny podkręcali kartę GeForce GTX 980 STRIX.

ASUS GeForce GTX 980 STRIX - platforma podkręcania

Karta graficzna Nvidia Geforce GTX 980 zaskakuje nie tylko wysoką wydajnością i stosunkowo niskim poborem mocy, ale też bardzo wysokim potencjałem na podkręcanie – zwłaszcza przy zastosowaniu ekstremalnych metod chłodzenia. Niedawno pisaliśmy o rekordach wydajności ustanowionych przez overclockerów współpracujących z firmą EVGA, natomiast teraz pałeczkę przejęli rosyjscy entuzjaści marki ASUS.

W kwaterze głównej producenta spotkali się jedni z najbardziej utytułowanych overclockerów na świecie: 12, Elmor, Smoke, Shamino i TL, aby przez bite 24 godziny (!) próbować swoich sił w podkręcaniu kart ASUS GeForce GTX 980 STRIX. „Podkręcacze” mieli do dyspozycji 13 egzemplarzy tego akceleratora i spośród nich wybrali sztukę o najlepszym potencjale na OC.

Oczywiście nie obyło się bez ustanowienia nowych rekordów wydajności, a za platformę testową posłużyła tutaj następująca konfiguracja: procesor Intel Core i7-5960X, płyta główna ASUS Rampage V Extreme i 4x 8 GB pamięci G.Skill Ripjaws 4, a do zasilania wykorzystano dwie jednostki Antec High Current Pro o mocy 1200 W. Platforma działała pod obsługą systemu operacyjnego Windows 8 64-bit.

Rekord wydajności w benchmarku 3DMark Fire Strike - 19746 punktów

W benchmarku 3DMark Fire Strike udało się „wycisnąć” z karty 2135 MHz dla rdzenia i 8500 MHz dla pamięci, co przełożyło się na wynik 19746 punktów – rezultat ten jest o 706 punktów wyższy względem wyniku ustanowionego przez overclockerów K|NPGP|N i TiN, a zatem kwalifikuje się jako nowy rekord świata w kategorii jednego procesora graficznego.

Rekord wydajności w benchmarku 3DMark Fire Strike Extreme - 9264 punktów

3Dmark Fire Strike Extreme okazał się bardziej wymagający – w tym przypadku udało się zwiększyć taktowanie rdzenia do 2060 MHz i pamięci do 8400 MHz, co przełożyło się na wynik 9264 punktów. Także i w tym przypadku można mówić o rekordzie wydajności w kategorii 1x GPU, a wynik jest wyższy od rekordu ustanowionego przez overclockerów firmy EVGA "aż" o 73 punkty.

ASUS GeForce GTX 980 STRIX - platforma podkręcania

Trzeba przyznać, że wyniki robią ogromne wrażenie – tym bardziej, że wydajność tak podkręconej karty można porównać do... dwóch standardowo taktowanych GeForce'ów GTX 980 połączonych w trybie SLI. Można podejrzewać, że to nie koniec rekordów wydajności ustanowionych na 980-tce.

Źródło: OCLab, HWBot

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  "24-godzinna sesja marketingowa u ASUSa - będą robić OC "

  Tak powinien brzmieć nagłówek - bo właśnie tym w istocie jest ten cyrk :] Reklamowaniem marki...
  • avatar
   RafiXll
   4
   o ja wspaniale oc tego typu jest do bani... Normalne oc jest do przyjęcia to jest tylko sztuka dla sztuki...
   • avatar
    Stasiek_Zabojca
    4
    Mnie bardziej interesują wyniki na chłodzeniu wodnym i powietrznym.Co mi 2135Mhz,jeśli co chwilę musiałbym tam ładować ciekły azot,który jak mniemam-tani nie jest.Takie ekstremalne OC na ciekłym "N" mija się z celem,jeśli chodzi o granie,a do tego głównie są używane GPU.
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     I po co to komu potrzebne???
     • avatar
      mordehigh
      0
      ciekawe ile dało by się wycisnąć , na dobrym chłodzeniu cieczą , tak żeby karta była w stanie używalności
      • avatar
       TheAstarot
       0
       Myślę że na wodzie ta grafika ogarnie lajtowo 1500 mhz co daje nam ogromny skok wydajnosci w stosunku do referenta :)

       Żadna grafika chyba się nigdy nie dała tak podkręcić :P technologia idzie do przodu jednak heh.