Karty graficzne

ASUS przygotował swoje karty Radeon RX 7900 XT i XTX. Jest na co czekać!

przeczytasz w 1 min.

Firma ASUS jako pierwsza zapowiedziała niereferencyjne wersje kart Radeon RX 7900 XT i RX 7900 XTX. Producent przygotowuje modele z serii TUF Gaming, które mają wyróżniać się ulepszonym chłodzeniem i przeprojektowanym zasilaniem.

Jesteśmy świeżo po zapowiedzi kart graficznych AMD Radeon RX 7900 XT i RX 7900 XTX. Nowe modele mają namieszać w wysokim segmencie kart graficznych do grania, ale na ich oficjalną premierę jeszcze będziemy musieli trochę poczekać.

Jeśli czekacie na niereferencyjne wersje kart, to mamy dobre wieści – firma ASUS zapowiedziała swoje ulepszone modele z serii TUF Gaming.

ASUS zapowiada karty Radeon RX 7900 XT i XTX w wersji TUF Gaming

Producent potwierdził, że pracuje nad modelami TUF Gaming Radeon RX 7900 XT i TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX. Szczegóły dotyczące specyfikacji jeszcze nie zostały ujawnione, ale ujawniono tutaj kilka ciekawych informacji.

ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT

ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT

Wiemy, że obydwie karty będą korzystać z masywnego, autorskiego chłodzenia z trzema dużymi wentylatorami. Na śledziu wyprowadzono łącznie cztery wyjścia wideo: jedno HDMI i trzy DisplayPort. Ciekawostka będą też trzy gniazda zasilające 8-pin (dla porównania, referencyjne modele AMD mają tylko dwa takie gniazda).

Problemem może okazać się rozmiar kart. AMD podczas konferencji chwaliło się, że nowe Radeony nie będą wymagać zmiany obudowy (to przytyk w kierunku Nvidii i ogromnych modeli GeForce RTX 4090). Tymczasem model ASUS TUF ma ponad 35 cm długości i zajmuje prawie cztery sloty w obudowie.

Kiedy premiera kart ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT/XTX?

Premiera kart Radeon RX 7900 XT i RX 7900 XTX została zaplanowana na 13 grudnia – w okolicach tej daty powinny pojawić się też ulepszone modele ASUS TUF. Co prawda ceny auorskich wersji jeszcze nie zostały ujawnione, ale możemy spodziewać się, że będą zbliżone do stawek sugerowanych przez AMD (899 dolarów za 7900 XT i 999 dolarów za 7900 XTX).

Źródło: ASUS

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Blejd
  2
  AMD podczas konferencji chwaliło się, że nowe Radeony nie będą wymagać zmiany obudowy (to przytyk w kierunku Nvidii i ogromnych modeli GeForce RTX 4090). Tymczasem model ASUS TUF ma ponad 35 cm długości i zajmuje prawie cztery sloty w obudowie.

  Czyli co będą jednak większe od Tufa 4090 :D
  • avatar
   zack24
   1
   Krowa. Mnie interesuje jedynie jak wygląda obsługa RT. Ten FSR nie wyglądał dobrze na poprzedniej serii, zatem czekam na mocarnego czerwonego kapturka, który pozwoli grać w produkcje z RT, aby nie wyglądały gorzej od generowanych przez zielone ufoki :)
   Ale co do samego kształtu i rozmiaru - nie wygląda to dobrze.
   • avatar
    Kasuja Wpisy Automatem
    -2
    pionowe żebra. zero wydmuchu żaru na zewnątrz przez grafę, mielenie żarem w środku budy, plus intensywne podgrzewanie mobo i chipsetu. żal. niestety to standardowy typ chłodzenia na 3 wiatraki.
    • avatar
     Koniotaur
     0
     Dla graczy wydaje się być w porządku propozycją, ale jeśli ktoś jest content creatorem - mam tutaj na myśli zarówno obróbkę filmów jak i pracę z 3D - no to niestety. 1.5x nie wystarczy żeby złapać się serią rtx 3000 (na przykładzie blender - hip vs optix)