Konsole do gier

Nowa konsola Atari to VCS [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Ataribox to teraz Atari VCS. Zmianie uległa jednak jedynie nazwa -- reszta konsoli zostaje po staremu. Przy okazji otrzymaliśmy jednak nowe zdjęcia, prezentujące poszczególne elementy zestawu.

Aktualizacja, 20 marca 2018:Wygląd właściwie się nie zmienił, pomysł na urządzenie tak samo (to konsola do zabawy przy retro-grach i „współczesnych treściach”), ale zmieniła się nazwa. Nowa konsola Atari będzie nazywać się VCS, a nie Ataribox, jak zapowiadano wcześniej. 

Nie aktualizujemy newsa jednak wyłącznie po to, by przekazać informację o nowej nazwie. Otrzymaliśmy też zapowiedź, że już niedługo wystartuje przedsprzedaż konsoli Atari VCS, a także garść nowych zdjęć, które możecie obejrzeć poniżej (kliknijcie, by zobaczyć zdjęcia w powiększeniu):

Atari VCS

I zbliżenie na kultowe logo:

Atari VCS zoom

Tak wygląda klasyczny joystick… 

Atari VCS joystick

...a tak współczesny pad:

Atari VCS pad

Logo konsoli przedstawia się zaś następująco:

Atari VCS logo

 

News, 27 września 2017: Po nieco spokojniejszych latach firma Atari chce powrócić w wielkim stylu, w czym pomóc ma jej najnowsza konsola do gier. Poznaliśmy kilka informacji na jej temat, które mogą wystarczyć, by wyrobić sobie pierwszą opinię.

Konsola Ataribox została zapowiedziana w czerwcu, a miesiąc później poznaliśmy jej wygląd, który ma łączyć nowoczesność z klasyką (tak, przedni panel jest wykonany z prawdziwego drewna). To samo zresztą tyczy się samego urządzenia. Co to jednak będzie oznaczać w praktyce – czym tak naprawdę będzie ten sprzęt? Częściowo odpowiedź odnajdujemy w oficjalnej notce producenta.

Już wcześniej ujawniono, że Ataribox będzie konsolą, która pozwoli grać w klasyczne tytuły („mnóstwo klasycznych tytułów”, jak czytamy w notce), ale też „obsłuży współczesne treści”. Nie wiedzieliśmy jednak, czy dotyczy to także nowych gier. Teraz już wiemy i jest to dobra wiadomość, bo tak – chodzi o gry. Producent chwali się współpracą z „licznymi studiami” i obiecuje ujawnienie pierwszych tytułów „niebawem”.

Ataribox konsola

Aby obsłużyć te gry (i nie tylko gry, o czym za chwilę) konsola Ataribox będzie wyposażona w zmodyfikowany procesor AMD oraz kartę graficzną z rodziny Radeon. Konkretów brak. Ogłoszono za to, że systemem operacyjnym będzie Linux z „łatwym w obsłudze interfejsem”. To (plus ujawniona wcześniej obecność portów USB, HDMI i Ethernet) ma czynić z urządzenia rozrywkowe centrum, pozwalające odtwarzać filmy i muzykę oraz korzystać z rozmaitych aplikacji.

Jeśli jesteście nastawieni pozytywnie, to pewnie zainteresuje was też wiadomość, że rynkowy debiut konsoli Ataribox odbędzie się zaraz przed przyszłorocznymi wakacjami, a jej cena będzie się mieścić w zakresie 249-299 dolarów (w zależności od wersji). 

Wcześniej, być może nawet na dniach, wystartuje zbiórka na Indiegogo. Po co? – „Ponieważ chcemy, żeby społeczność fanów Atari była ważną częścią tej premiery”, tłumaczą twórcy.

Źródło: Atari

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kershav
  3
  Niestety w dzisiejszych czasach nazwa firmy nic nie znaczy. Czy to stacjonarka, laptop, smartfon... podzespoły te same. Znamy ich ceny i możliwości i to Atari nie będzie konkurencją dla nikogo. Życzę powodzenia bo dlaczego nie ale na samych fanach retro się zapewne nie dorobią :/ [wygląd mi się podoba :) ]
  • avatar
   raffal81
   1
   No cena ładna, chyba odpalę RPI za 26zł, do tego pad od SNES za 15zł, no i retropi ;]
   • avatar
    PITUCH1
    0
    hmm aha, budżetowy AMD , kolejna farelka w domu :) czyli pomysł po drodze na coś fajnego szlak trafił ....