Mobile

Awaria w Orange - najgorsze już za nami

przeczytasz w 1 min.

W głównej mierze raportowano problemy z dostępem do internetu mobilnego, ale niektórzy „gubili” też zasięg sieci komórkowej.

Spor nerwów musieli stracić dziś klienci sieci Orange. Od późnego popołudnia borykała się ona z poważną awarią, ale wedle ostatnich komunikatów - najgorsze już za nami.

Około godziny 15:30 zaczęły pojawiać się pierwsze głosy niezadowolonych użytkowników. W kolejnych minutach liczba zgłoszeń wzrastała wręcz lawinowo, w głównej mierze raportowano problemy z dostępem do internetu mobilnego, ale niektórzy „gubili” też zasięg sieci komórkowej i mogli wykonywać jedynie połączenia alarmowe.

Rzut oka na mapę udostępnioną przez serwis Downdetector pozwalał zorientować się, że najgorsza sytuacja panowała w największych miastach - Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, a także w Trójmieście.

Wieczorem sytuacja zaczęła powoli wracać do normy. Ostatnie komunikaty publikowane za pośrednictwem portali społecznościwych brzmią już bardziej optymistycznie, ale prace naprawcze wciąż trwają.

„Obecnie mogą występować utrudnienia w działaniu internetu. Nasi technicy pracują nad ich usunięciem. Prosimy o cierpliwość i przepraszamy za niedogodności.”

Dotknęły Was dzisiejsze problemy Orange?

Źródło: Orange, HumanOffice (foto)

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SebastianFM
  9
  Nie wiem jak inni, ale ja nie dostaję ataku serca jak nie mogę połączyć się z internetem.
  • avatar
   musslik
   3
   Bywa...
   • avatar
    miedzianek
    3
    Tak coś się zdziwiłem, że w njuMobile nie miałem internetu i zasięgu, ale jakoś mi to strasznie nie przeszkadzało, nie płaczę z powodu braku mobilnego
    • avatar
     MatiQ
     3
     Aż mi się przypomniał jeden ze sloganów przed kawiarnią.
     - W naszym lokalu nie ma WiFi, porozmawiajcie!
     • avatar
      Majuss
      2
      Niestety tak, głównie brak internetu mobilnego.
      • avatar
       pablo11
       2
       Moje pytanie jest oczywiste. Dlaczego Orange ?? Może ktoś wytłumaczyć, że globalne awarie zdarzają się głównie orange. Nie mówię, o tym, że awarie zdarzają się tylko orange (bo nadajnik plusa niedaleko kiedyś nie działał 3 dni),ale nie w tym rzecz. Bo to lokalne było. Ale Już od 3 lat było kilka co najmniej awarii globalnych (na Polskę) Orange. Czym oni się wyróżniają ??
       • avatar
        eltra
        2
        Nie tylko z tym maja problem :D burdel w papierach i naliczanie opłat których być nie powinno :P nie żeby raz mnie coś takiego spotkało. Nie znam klienta który by nie miał jakiegoś ale :D odnośnie rachunku czy tez ustaleń z umowy a tym co otrzymał :) . Ja też jestem klientem Orange internet mobilny moim zdaniem bomba czasem jak teraz te awarie ale to raz na jakiś czas moim zdaniem do przełknięcia tak że gorąco polecam u mnie biega ale infolinia w sprawie opłat była swojego czasu czerwona :D teraz spokój :)
        • avatar
         Gatts-25
         1
         Mam 6 telefonów w ORange na dolnymśląsku i nie miałem problemów.
         • avatar
          JAZ99
          0
          Nie.
          • avatar
           PawelQ
           0
           Jestem w Darłowie. Orange działa (mobilnie też). Play działa (mobilnie też). Zakłóceń mobilnego internetu ("z palucha") Orange nie było.