Gry komputerowe

Baldur's Gate 3 zaprezentowany. Trafi tylko na PC, ponieważ konsolom brak odpowiednich mocy

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

Baldur's Gate 3, zapewne ku uciesze wielu graczy, powoli zaczyna wychodzić z cienia. Wreszcie możemy rzucić okiem na konkretniejsze materiały z gry.

Zwiastun i gameplay z Baldur's Gate 3

Przedstawiciele Larian Studios nie kryli się z tym, iż planują wizytę na PAX East 2020 i pierwszą prezentację gry. Do tej pory ograniczali się do niezbyt szczegółowych informacji czy kuszącego, ale tak naprawdę niewiel mówiącego zwiastuna. Gracze spragnieni czegoś konkretniejszego wreszcie to coś otrzymali.

PAX East 2020 przyniósł nie tylko nowy zwiastun doskonale wprowadzający w klimat gry, ale również zapis z obszernej prezentacji rozgrywki. Dzięki temu ostatniemu można przyjrzeć się, jak na ten moment Baldur's Gate 3 wygląda od strony wizualnej, ale też zapoznać się z najważniejszymi elementami zabawy. Czy ta przypadnie do gustu nie tylko fanom serii, ale też szerzej - miłośnikom gatunku RPG? Oceniajcie sami.

Premiera Baldur's Gate 3 tylko na PC

Graczom preferującym konsole, którym podobają się zapowiedzi Baldur's Gate 3 zapewne szybko przychodzi na myśl pewne pytanie. Czy gra pojawi się również na Xbox One i PlayStation 4? W wywiadzie udzielonym redakcji Eurogamer, odpowiedzi udzielił David Walgrave ze studia Larian Studios. Nie daje ona wielkich nadziei na to, że Baldur's Gate 3 zawita na konsole obecnej generacji. Głównym powodem mają być ograniczone moce obliczeniowe tych platform.

„Nie sądzę, żeby konsole obecnej generacji byłyby w stanie go uruchomić. Wprowadziliśmy wiele ulepszeń technicznych i aktualizacji do naszego silnika. Nie wiem, czy byłby w stanie działać na tych platformach.”

A kiedy spodziewać się premiery na PC (oraz Google Stadia)? Tego wciąż nie wiemy. Twórcy pozostają przy stwierdzeniach, iż Baldur’s Gate 3 w tym roku zostanie udostępniony w Steam Early Access.

Źródło: Larian Studios, Stadia

Warto zobaczyć również:

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SirMichael
  Doczekać się nie mogę, czuję się jakbym znowu był nastolatkiem.
  10
 • avatar
  Już zbieram drużynę ;)
  7
 • avatar
  Warmonger
  Ograniczone moce obliczeniowe... też nie każdy gracz na PC ma najnowszą kartę :/
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  "Trafi tylko na PC, ponieważ konsolom brak odpowiednich mocy".

  Raczej developerom brak zdolności bądź chęci optymalizacji skoro na blaszaki PC można arogancko rzucić każde optymalizacyjne truchło, a w razie czego pogoni się bydło do sklepów po nowe procesory skoro stare wykorzystane są jedynie w 25-50%. Ciekawe z ilu rdzeni korzysta gra, dla przypomnienia obecne PS4/Pro/XboX/X oferują na potrzeby gier 7 rdzeni X86 (ósmy dla OS-u).
  2
 • avatar
  dzejsonista
  Serio? Czegoś takiego nie udzwignie konsola? xD
  1
 • avatar
  kitamo
  "Nie sądzę, żeby konsole obecnej generacji byłyby w stanie go uruchomić. Wprowadziliśmy wiele ulepszeń technicznych i aktualizacji do naszego silnika. Nie wiem, czy byłby w stanie działać na tych platformach.”"

  Swiadczy to tylko o tym ze nic sie nie zmieniło i dalej nie potrafią dobrego silnika zrobic.
  1
 • avatar
  piccardo
  Szału graficznego nie ma.
 • avatar
  decrypterie
  Podobnie wyglądające gry wychodzą na telefony :)
 • avatar
  tulika
  "Nie wiem, czy byłby w stanie działać na tych platformach.” - a zatem nie sprawdzili, skoro nie wiedzą... Czyli od początku nie planowali tego tak naprawdę... Lipa i tyle...
  -6
 • avatar
  blebleble
  "ponieważ konsolom brak odpowiednich mocy"

  Ale odkrycie.
 • avatar
  mgkiler
  w 33:00 - 35:00 prezentujący zaliczył wtopę.
  w 54:00 - 55:00 - druga wtopa.

  Ale gra fajnie wygląda. Nawiązuje do jedynki.
 • avatar
  Mati-PL
  Weźcie poprawkę na to, że to PRE-ALPHA, czyli etap w którym nie ma nawet wszystkich założonych funkcjonalności, to co dopiero mówić o stronie wizualnej. To tak jakby oceniać wygląd i smak ciasta jeszcze przed włożeniem do piekarnika.

  Pozdrawiam
 • avatar
  Warmonger
  Obejrzałem wczoraj gameplay i jest to najlepsza rzecz, jaką widziałem od miesięcy
 • avatar
  Konto usunięte
  to jest jakaś animacja promocyjna a nie kawałek (choćby skromny) gameplay. aa nie, jednak drugi film jest z gameplay :)

  btw. jak zwykle oszaleli z wymogami. nie chodzi mi tu o downgrade całości z powodu konsol, oni tego nie zrobili. ale martwi mnie że trzeba dla tej gry kupić mocne graty. czyli jednak zrezygnuję.