Gadżety

BioLite obiecuje wydajne ładowanie urządzeń w słoneczne dni

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

„Coraz wyższe rachunki za prąd to zmora już niejednego Polaka. Po co płacić innym, skoro taki sprzęt jak komórki czy tablety możemy ładować za darmo?” – pyta polski dystrybutor urządzenia BioLite SolarPanel 10+.

Korzystaj ze słońca – mówią i bez wątpienia mają rację. Firma BioLite również daje taką wskazówkę, ale ma na myśli coś innego niż aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Czy również dobrze radzi i o co w ogóle chodzi?

Chodzi o BioLite SolarPanel 10+. Jest to niedużych rozmiarów panel słoneczny, który pozwala czerpać energię ze słońca i wykorzystać ją do ładowania akumulatorów w smartfonach, tabletach i innych tego typu urządzeniach. Można z niego korzystać stacjonarnie lub w drodze (mocując go na plecaku). 

Producent deklaruje, że przy dobrym nasłonecznieniu można naładować iPada Mini w 140 minut, przeciętnego smartfona w godzinę, a kamerkę GoPro Hero 5 w dwa kwadranse. A w ustaleniu najlepszej pozycji pomaga wbudowany wskaźnik Sundial. 

BioLite SolarPanel 10+ zoom

Jeśli zaś chodzi o szczegóły techniczne, to urządzenie ma panel typu monokrystalicznego o wydajności do 10 W na godzinę, wbudowany powerbank o pojemności 3000 mAh oraz porty microUSB i USB. Jego wymiary to 257 x 208 x 24 mm, a waga wynosi 550 gramów.

„Coraz wyższe rachunki za prąd to zmora już niejednego Polaka. Po co płacić innym, skoro taki sprzęt jak komórki czy tablety możemy ładować za darmo?” – pyta polski dystrybutor, którym jest Wave. Zapowiedział on przy okazji, że sugerowana cena tego gadżetu to 459 zł. 

Jak więc widać „za darmo” trochę kosztuje, ale jeśli ma być z tego realna korzyść, to może warto postawić na takie rozwiązanie. Co o tym myślicie?

Źródło: Wave

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pieprzenie. Musiałbym ładować smartfona codziennie przez jakieś kilkadziesiąt lat, żeby dobić do ceny tej ładowarki.
 • avatar
  W godzine smartfona ? Chyba korzystajac tylko z wbudowaneog power banka :D

  Tak jak gadanie ze hybryda na silniku elektrycznym nie zanieczyszcza srodowiska bo nic nie spala, co z tego ze trzeba ten akumulator naladowac silnikiem spalinowym i napedzic auto jeszcze, ale to pomijaja w zestawieniach :D

  W zasadzie to ladowanie z gniazdka jest w pelni darnowe ! Przeciez za prqd placimy za miesiac a nie w danej chwili :)
 • avatar
  "10 W na godzinę"
  Co to za jednostka?
 • avatar
  straszne farmazony sprzedają ci producenci solarnych urządzeń
 • avatar
  „Coraz wyższe rachunki za prąd to zmora już niejednego Polaka. Po co płacić innym, skoro taki sprzęt jak komórki czy tablety możemy ładować za darmo?”

  "Do tego cena tego gadżetu to 459 zł."

  Koszt naładowania smartfona ~1-2 zł. na rok.

  Wniosek:
  Jeśli nie bierzemy tego na biwak czy coś podobnego i nie mamy samochodu którym można podładować, to nie warto kupować.

  Ile setek lat mam czekać aż zwróci mi się zakup? 400 lat? 800lat?