• benchmark.pl
 • Gry
 • BioWare zamyka fora i przerzuca się na portale społecznościowe
Gry

BioWare zamyka fora i przerzuca się na portale społecznościowe

przeczytasz w 1 min.

Fani Dragon Age czy Mass Effect będą musieli teraz przenieść dyskusję do mediów społecznościowych.

Zabawa przy grach to jedno. Wiele osób wysoko ceni sobie jednocześnie możliwość podyskutowania o nich z innymi graczami. Każdy z producentów ma tutaj różne rozwiązania takie działania umożliwiające. Jeśli sympatyzujecie z produkcjami BioWare to szykujcie się na zmiany.

Producent poinformował, iż zamyka swoje fora dyskusyjne. Co gorsza, niemal wszystkie, w tym te dedykowane Dragon Age czy Mass Effect. Nowych postów nie napiszemy już od 26 sierpnia. Te pozostawione do tego czasu czytać można będzie do 25 października. Tego dnia fora zostaną wyłączone całkowicie.

„To nie była łatwa decyzja. To nasi gracze są dla nas najważniejsi. [...] W przeszłości nasze fora były jedynym sposobem komunikowania się z nimi. Nasi programiści mogli rozmawiać z fanami, gracze mieli natomiast możliwość porozmawiania ze sobą nawzajem o naszych grach. Po rozwoju mediów społecznościowych i kultury geeków nie ma lepszych sposobów do komunikacji.”

Jako nowe miejsca do dyskusji BioWare wymienia Facebooka, Twittera, YouTube'a oraz Instagram. Pytanie, czy dla graczy rzeczywiście będzie to wygodniejsze?

Warto też dodać, że wyjątek stanowią fora Star Wars: The Old Republic. Te pozostają aktywne.

Źródło: news.softpedia, dualshockers

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Himoto
  7
  Strzał w stopę :) Już wielu próbowało iść tą drogą ale zawsze kończyło się spadkami populacji w grze, bo jakby nie patrzeć to właśnie fora były i są najlepszą formom zadawania pytań innym graczom w sprawach tych bardziej i mniej istotnych. Już nie patrząc na to że spora część graczy po prostu omija te akurat media społecznościowe, bo mają ich powyżej dziurek od nosa. Owszem info od twórców o nowych patchah DLC itd można spokojnie podawać mailami wewnątrz gry [jeśli mówimy o mmo] lub twiterem, ale próba zmuszenia środowiska graczy/fanów na przymusowe "przeniesienie się" na tą czy inną platformę społecznościową jest dość ryzykownym posunięciem.
  • avatar
   Next_Gen_1987
   2
   Hmn.. Dziwny krok, aż zaczynam się martwić o jakość Mass Effect Andromedy.., Czyżby była jeszcze bardziej uproszczona i ''rozebrana'' z RPG niż ME3 i Dragon Age Inkwizycja??
   • avatar
    glony_wcinam
    1
    "Po rozwoju mediów społecznościowych i kultury geeków nie ma lepszych sposobów do komunikacji."
    No tak, dzieciaczki fejsika (takie z nich geeki jak z koziej pupy trąba) nie będą robić afer w razie problemów (preorderowych lub popremierowych) z grą.
    • avatar
     Glock
     0
     Mnie to nie dziwi.
     Forum bioware to był ogromny rak, coś jak mikroblog wykopu.
     • avatar
      Dudi4Fr
      0
      A po co EA ma płacić za serwery, administratorów, i moderatorów skoro to samo można mieć na FB i to za darmo?
      • avatar
       Nullmaruzero
       0
       Mogli się od razu na IRC przerzucić bo szczerze powiedziawszy lepiej by się sprawdził niż połowa pozycji które "zaproponowali" jako alternatywę. Youtube? Instagram? Twitter? A może jeszcze Gadu-Gadu?
       Dobre fora mają masę zalet. Każdy z nas widział chociaż jeden przylepiony post-poradnik albo post-instrukcję wykonany profesjonalnie od A do Z i długi że palec od przewijania bolał. Ja do dzisiaj wracam do tych samych aktualizowanych postów kiedy potrzebuję sobie coś sprawdzić czy przypomnieć (np. po linki do Single-Click Installerów do Jagged Alliance 2 1.13).
       Nie wyobrażam sobie że to co w forach dobre uda się przenieść na media społecznościowe.