Gadżety

Biurkowa lampka Dysona wytrzyma 37 lat

przeczytasz w 1 min.

I Dyson zapewnia, że będziecie przez te 37 lat z niej zadowoleni.

Dyson CSYS

Dziś już nie robi się lamp, które są w stanie świecić przez długie lata, prawda? Brytyjskiej firmie Dyson chyba to umknęło – w jej ofercie znajduje się bowiem lampa, która może rozświetlać blat naszego biurka przez więcej niż 37 lat.

Lampa Dyson CSYS wykorzystuje technologię odprowadzania ciepła Heat Pipe zainspirowaną systemami znanymi z satelitów. Poprzez niedopuszczanie do przegrzewania się ośmiu LED-ów żywotność tych ostatnich jest znacząco wydłużana. Ciepło z diod jest odprowadzane przez aluminiowy radiator, co ostatecznie przełożyć ma się na co najmniej 37 lat bezawaryjnej pracy.

Oczywiście nie samą żywotnością lampa stoi. Inżynierowie Dysona zaprojektowali też system oświetlenia, w którym każda z ośmiu diod znajduje się w stożkowym reflektorze. Owocem działania jest jednolity strumień światła, który daje wystarczająco dużą jasność, a jednocześnie nie oślepia i nie męczy wzroku. Dyson CSYS to także trójosiowa konstrukcja pozwalająca na regulację wysokości i położenia. 

To Dyson, więc nie ma co liczyć na niską cenę. Czy lampa CSYS jest warta 649 dolarów (jakieś 2,5 tysiąca złotych)? Odpowiedzcie sobie sami.

Źródło: Engadget, SlashGear

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  14
  37 lat? Też mi wielkie halo... Za 2,5 tyś to ja sobie kupie komplet lamp na najbliższe 100 lat ;)
  • avatar
   carbo888
   4
   " Ciepło z diod jest odprowadzane przez aluminiowy radiator, co ostatecznie przełożyć ma się na co najmniej 37 lat bezawaryjnej pracy." serio to taka nowa technologia? każdy kto bawił się kiedyś LEDami na chipie wie że musi być kontakt z elementem który odprowadza ciepło z LED, ta cena nie jest raczej za 37 lat pracy tylko za super "dezajn".
   • avatar
    Balrogos
    4
    Po pierwsze od 80 lat można produkować długo świecące się żarówki problem tkwi w spisku żarówkowym wielkich firm.

    https://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Mam od dwóch lat bardziej praktyczną lampę LED z ikei za niecałe 50 zeta. Więc za 2,5 koła to mogę takich kupić 50 i wystarczą na 100 lat lub dłużej. ;-)
     • avatar
      sztajnol1
      1
      A ile dają na nią gwarancji?
      • avatar
       kokosnh
       1
       Przypominam mi się rozmowa w dziekanacie ( jak bylem miesiąc temu ), konserwator wymienia żarówki stojąc na drabinie i odzywa się jedna z pan, ze tam w pokoju tez się spaliła żarówka. Gość się pyta czy jej to teraz wymienić, bo pójdzie po żarówkę i to zrobi. Ale inna mu mówi, ze teraz nie trzeba, tylko tak przed zima by się przydało wymienić.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jakbym zarabiał miliony lub chociażby był architektem z najwyższej półki, to pewnie bym sobie coś takiego sprawił do biura... ;)
        • avatar
         _Red_
         0
         ani nie odkryli ameryki ani nie zbudowali rakiety a cena z kosmosu. ot jakas brzydka lampa ktora nawet sensownie nie rozprasza swiatla a wali punktowo.
         • avatar
          Chiny_X
          0
          Używam własnoręcznie zrobionego oświetlenia LED (SMD5050 zasilanie 12V z linii zasilacza kompa) przy kompie od przeszło pięciu lat i jak do tej pory żadna dioda się nie zjarała.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           stało się.
           zrobili produkt premium z czegoś co z definicji było energooszczędne i długowieczne.
           Ale po spisku żarówkowym teraz wszystko pada jak muchy.
           Minął wyznaczony okres eksploatacyjny, no to spalić.