Smartfony

Blackberry A10 będzie konkurentem Galaxy S4?

przeczytasz w 2 min.

Czy mocna specyfikacja smartfona Blackberry A10 to dobry wybór? Pozostaje kwestia oprogramowania.

Blackberry CEO Thornsten Heins

Niedawno opisywany przez nas smartfon Blackberry Z10 zebrał dobre oceny jako solidna propozycja w swojej klasie. Klasie produktów z wyższej, ale nie najwyższej półki. Blackberry Z10 wyposażony w dwurdzeniowy procesor i ekran HD to z pewnością nie konkurencja dla HTC One czy Samsunga Galaxy S4. Tę rolę Blackberry zarezerwowało najprawdopodobniej dla modelu A10, który miał już się pojawić, ale premiera została odsunięta ze względu na konieczność dokonania "kosmetycznych" poprawek.

Wiemy jednakże, już prawie na 100%, że zobaczymy go jeszcze w tym roku. Jesienią ma trafić do oferty sieci Sprint, która zrezygnowała z promowania Z10-tki, będzie dostępny również w innych sieciach. Mocny smartfon może okazać się dobrą odskocznią, jak pokazują ostatnie wyniki HTC.

Blackberry musi jednak pamiętać, że samym sprzętem wiele nie zawojuje, gdy nie zapewni odpowiedniego wsparcia ze strony oprogramowania. Sam system jest bardzo dobry, ale aplikacje to właśnie pięta achillesowa tego kanadyjskiego producenta. Informacje dotyczące modelu A10 płyną do nas z serwisu CNET, który przeprowadził wywiad z Thorstenem Heinsem, CEO Blackberry.

Smartfon z najwyższej półki, to brzmi dumnie, ale teraz możemy jedynie spekulować, jak będzie wyposażony. Cztero- czy ośmiordzeniowy chipset, jakie GPU? To nadal niewiadome. Możemy założyć, że z dużym prawdopodobieństwem będzie to kolejny smartfon z kategorii urządzeń wyposażonych w ekran Full HD.

Blackberry Z10 premiera
Blackberry Z10 był ostatnią nadzieją? Nie, jest jeszcze jedna.

Wprowadzenie zaawansowanego modelu mimo wszystko może opłacić się Blackberremu. Ostatnie miesiące w przypadku innej firmy z branży mobilnej, HTC, to ciągły wzrost dochodów, za co w dużej mierze odpowiada prawdopodobnie flagowy HTC One. Informacja ta jest o tyle istotna, że na przełomie 2012 i 2013 roku prognozy dla tej tajwańskiej firmy nie rysowały się w różowych barwach.

Jednakże cały czas podkreślamy, HTC One to rodzina Androida. Blackberry A10 musi poradzić sobie w swoim ekosystemie. A może, gdyby puścić wodze fantazji, byłby to smartfon z Androidem?

Kanadyjczycy eksperymentują również z klasycznymi dla siebie konstrukcjami z fizyczną klawiaturą w postaci smartfonów Blackberry R10 i Q10. To jednak A10 ma być bohaterem roku. Szkoda, że jeszcze nie wiemy, jak będzie wyglądał.

Źródło: CNET, foto: Blackberry

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Derp. Blackberry zawsze kojarzyło mi się z jakością wykonania.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Toż to się tylko sprzeda w Wielkiej Brytanii.