Podzespoły

Trzęsienie ziemi w Intelu - Brian Krzanich rezygnuje ze stanowiska CEO

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

Decyzja Krzanicha ma mieć związek z naruszeniem polityki przedsiębiorstwa.

Takiej wiadomości chyba nikt się nie spodziewał. Brian Krzanich zrezygnował ze stanowiska CEO firmy Intel.

Decyzja Krzanicha ma mieć związek z wejściem w związek z podległym pracownikiem i tym samym naruszeniem polityki przedsiębiorstwa. Ponadto zdecydował on o odejściu z zarządu firmy. Rada dyrektorów Intela zaakceptowała rezygnację szefa, a informacja ta została potwierdzona w oficjalnym komunikacie prasowym.

Obowiązki CEO tymczasowo przejął Robert Swan, który do tej pory pełnił rolę dyrektora finansowego (a wcześniej pełnił też rolę dyrektora finansowego w firmie eBay i Electronic Data Systems). Trwają też poszukiwania nowego kandydata, który mógłby na stałe przejąć stanowisko dyrektora generalnego firmy Intel.

Prezes zarządu Intela, Andy Bryant napisał w oficjalnym oświadczeniu:

Zarząd mocno wierzy w strategię Intela i jesteśmy pewni zdolności Roberta Swana do kierowania firmą. Przeprowadzamy też rzetelne poszukiwania naszego następnego dyrektora generalnego, który przyczynił się do rozwoju i realizacji strategii Intela. Doceniamy wkład Briana w firmę Intel.

Źródło: Intel, AnandTech, CNBC

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  figer
  Trudna sytuacja, ale chyba wyślę swoje CV ;)
  15
 • avatar
  Finear
  Intel Inside

  Kappa
 • avatar
  Damian Szymański
  Nazbierało się. Najpierw wyprzedaż akcji tuż przed upublicznieniem informacji o podatnościach w prockach Intela co bardzo rozsierdziło udziałowców. Teraz fraternizacja... Kilka tygodni temu kolejne podatności w prockach wykryte. Później okazuje się, że Intel nie zrealizuje zakładanych planów wydawniczych na kilku polach, a następnie kolejne informacje o podatnościach w prockach... tym razem od OpenBSD, które zdecydowało się na wyłączenie HT w prockach Intela: https://www.mail-archive.com/source-changes@openbsd.org/msg99141.html
 • avatar
  xxx.514
  Lepiej, żeby szybko znaleźli kogoś z wiedzą techniczną, bo finansista "liczący tabelki w excelu" to chyba nie jest najlepszy pomysł na innowacyjność produktów takiego giganta. Szczególnie, że AMD ostatnio dość mocno Intelowi tyłek skopało.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ten koleś ma na rękach szantaże ekonomiczne i góry brudnych pieniędzy a wylatuje za to że miał romans...
  Facepalm
 • avatar
  KENJI512
  No tak, takie niewolnictwo, nie wolno być z kim się chce :D korpo, nie ogarniesz :D
  -6