Serwery

Canon Therefore Online: oprogramowanie "w chmurze" do zarządzania informacjami

przeczytasz w 1 min.

Chmura przeznaczona dla firm

Firma Canon zaprezentowała nowe oprogramowanie, wykorzystujące "chmurę" do zarządzania informacjami – Therefore Online.

canon logoCanon Therefore Online to oprogramowanie "w chmurze" do zarządzania informacjami. Ma się ono charakteryzować dużą niezawodnością, a także bezpieczeństwem danych. To drugie możliwe ma być między innymi dzięki wykonywanej w czasie rzeczywistym kopii zapasowej.

Usługa ta przeznaczona jest głównie dla biznesu. Canon oferuje korzystanie z niej poprzez wykupienie miesięcznego abonamentu, który w stu procentach pokrywa wszelkie koszty związane z pracą z użyciem Therefore Online.

"Organizacje coraz częściej szukają wszechstronnych rozwiązań informatycznych. Therefore Online skierowane jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują elastycznych narzędzi dostosowanych do ich modelu działania. Nasz nowy produkt charakteryzuje się dużą skalowalnością i umożliwia zmianę wymagań w przypadku nowych wyzwań biznesowych. W ten sposób małe i średnie przedsiębiorstwa mogą teraz uzyskać dostęp do technologii powszechnie wykorzystywane przez większe organizacje korporacyjne.” – powiedział Paul Rowntree.

Canon Therefore Online logo cloud chmura

Usługa Therefore Online dostępna jest już w Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii oraz Holandii, a w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawić ma się także w Norwegii i Belgii. Nie wiadomo jeszcze kiedy oprogramowanie pojawi się w Polsce, jednak najprawdopodobniej będzie to miało miejsce już za kilka miesięcy.
 

Więcej o Canon:

Źródło: Canon

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Nie mogę zrozumieć, na czym polega ten aktualny 'trend' na chmury. Przecież żadna w tym elastyczność czy niezawodność, skoro do dostępu do danych potrzebny mi internet. Pojadę za miasto nad jeziorko i zamiast posłuchać muzyki 'z chmury' mogę sobie ewentualnie pogwizdać... Przykład banalny, ale jak najbardziej życiowy.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Doczytałem na innej stronie co to jest. Niestety nie trafiłem z przewidywaniami. To nie jest narzędzie do robienia backupów z aparatów tylko narzędzie do współdzielenia danych w firmie.

   W skrócie w teorii to ma wyglądać tak:

   "Instaluje się program przez który ma się dostęp do zasobów. Nie trzeba kilku terabajtowych macierzy i informatyków którzy to obsłużą, wystarczy płacić abonament a oni się wszystkim zajmą."

   Z tego co widziałem to Canon ma z tym to wspólnego że można korzystać z zasobów chmury z poziomu ich urządzeni wielofunkcyjnych, tylko tyle.

   Ja jestem tylko ciekawy czy to jest wydajniejsze niż Google Apps. Jeżeli nie to bez sensu się w to pchać.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "w chmurze", niezawodność, bezpieczeństwo, zarządzanie informacjami, kopia zapasowa w czasie rzeczywistym, elastyczność, skalowalność - dużo słów a ja nic dalej nie wiem do czego to oprogramowanie ma służyć... Na maturze taki bełkot nie przejdzie :/
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ciekawe jak będzie działać (na jakiej zasadzie).