Akcesoria

Canyon Green Series ekologiczny sprzęt i opakowania

przeczytasz w 1 min.

Ekolodzy czy "zieloni" pojawiają się zawsze tam gdzie człowiek swoim działaniem chce bezpośrednio czy pośrednio niszczyć środowisko naturalne. Widzieliśmy już sporo akcji, od różnego rodzaju pikiet, poprzez przywiązywanie się do drzew, a na zwisaniu z olbrzymich kominów kończąc. To czy tego typu akcje są słuszne czy nie pozostawiamy do Waszej oceny. W każdym razie ekologiczne produkty zaczynają pojawiać się wśród akcesoriów komputerowych. Dziś prezentujemy firmę Canyon, która przedstawiła przyjazną środowisku rodzinę produktów Green Series.

Ekologiczne słuchawki Canyon

Canyon postanowił że do stworzenia ekologicznych produktów będzie musiał zabrać się zarówno za opakowania jak i same produkty. Po pierwsze firma postawiła na pełny minimalizm i prostotę urządzeń, co pozwoliło na znaczne skrócenie procesu wytwórczego, a co za tym idzie ograniczono uwalnianie CO2. Proste projekty oznaczają również zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Jeśli chodzi o zmianę pudełek produktów wchodzących w skład Green Series to Canyon postawił na surowce wtórne.

Ekologiczne plecaki Canyon

Opakowania również stawiają na minimalizm i wyglądają jak wykonane ze zwykłego kartonu. Warto zaznaczyć, że podczas produkcji opakowań całkowicie zrezygnowano z wykorzystania kolorowych tuszy i promieniowania UV. Oznacza to że nadają się do dalszego przetworzenia. W skład Green Series wchodzi sporo użytecznych akcesoriów komputerowych, myszki, słuchawki, głośniki, podstawki chłodzące do laptopów czy plecaki na laptopy. Część z tych produktów możecie obejrzeć na fotografiach dołączonych do tej wiadomości.

Ekologicznsa podkładka chłodząca Canyon

My popieramy ekologiczne podejście do tworzenia akcesoriów i sprzętu komputerowego. Czy powinno to dotyczyć wszystkich producentów sprzętu i akcesoriów?


Więcej o akcesoriach:

Źródło: Inf. prasowa

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michur
  0
  Śmieszą mnie te ekologiczne akcje.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Firma niezbyt dobrze mi się kojarzy. Mam czytnik kart CF od nich. Normalnie zdjęcia zgrywałem przez wyjście USB aparatu i zawsze było wszystko ok. Kupiłem czytnik żeby zaoszczędzić czasu na zgrywaniu, to nie dość że zdjęcia kopiowały się 2x dłużej, to połowa z nich była uszkodzona (RAW-ki). Niestety po nieudolnym kopiowaniu, zdjęć tych już z karty nie odzyskałem, mimo że ich nie wycinałem tylko kopiowałem. I tak zakończyłem przygodę z tą firmą.
   Takie ostrzeżenie małe dla innych ;)
   • avatar
    phillosoff
    0
    Jaka ta cała ekologia w firmach jest na pokaz. Postanowiły one być eko, bo to się po prostu opłaca. Ten nurt jest trendy, więc jest szansa że produkt nieważne jakiej jakości, jeśli tylko jest eko, to się sprzeda. Ekologiczny jest taki produkt, przy którego produkcji nie ucierpiała przyroda, otrzymywany naturalnymi metodami z odnawialnych źródeł. Na przykład ser z mleka owiec wypasanych na halach. A wciska się nam produkt z plastiku, przy którego produkcji użyto ropy naftowej, zanieczyszczono Ziemię na wiele sposobów, a etykietkę eko ma tylko dlatego, że przy jego produkcji wyemitowano do atmosfery nie 100, ale 90 ton CO2. Za taką ekologię to ja dziękuję, bo pokazuje jedynie hipokryzję producentów.
    • avatar
     michael85
     0
     Jak słyszę o ekologi to mnie skręca. Prawdziwa ekologia to może 10% wszystkich działań. Reszta to jedno wielkie oszustwo. Ekologów dzieli się natomiast na 2 grupy. a) Frajerzy i b) zyskobiorcy! Ci pierwsi pracują na tych drugi. Ci drudzy zgarniają cash.