Gry komputerowe

Car Mechanic Simulator 2018 - błędy, poprawki i... Adam Klimek

przeczytasz w 2 min.

Car Mechanic Simulator 2018 to kawał dobrze przemyślanej gry, ale z kiepską optymalizacją i ogromem błędów. Trwają prace nad ich eliminacją.

„Mieszane” recenzje graczy, którzy zdecydowali się na zakup Car Mechanic Simulator 2018 nie wzięły się znikąd. Choć tytuł ten ma ogromny potencjał, a wprowadzone zmiany są głównie dobre, to wykonanie okazało się zdecydowanie gorsze niż powinno. Błąd na błędzie błędem pogania, a czasem jedynym wyjściem z sytuacji jest wciśnięcie klawiszy Alt i F4. 

Bardzo dobra sprzedaż (a jest ona faktem) pokazuje tymczasem jak wielkie nadzieje wiązali z tym tytułem gracze. Na szczęście odpowiedzialna za niego ekipa Red Dot Games bije się w pierś, przeprasza i dynamicznie eliminuje błędy. Łatki pojawiają się każdego dnia i skutecznie poprawiają jakość gry. Szkoda tylko, że to wszystko dzieje się po premierze (która i tak była opóźniona), ale na pewno nie można im zarzucić „olewki”. 

„Jest nam bardzo przykro z powodu tych wszystkich błędów. Jesteśmy świadomi, jak wiele ich jest w grze. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Car Mechanic Simulator 14 i Car Mechanic Simulator 15 cieszą się 90% pozytywnych recenzji, więc jesteśmy naprawdę zawiedzeni wynikiem Car Mechanic Simulator 18” – piszą twórcy na oficjalnym forum.

„Macie prawo być źli i rozczarowani, macie też prawo żądać zwrotu pieniędzy za tytuł. Zasłużyliśmy na to. My również czujemy rozczarowanie. Pracowaliśmy nad Car Mechanic Simulator 18 od momentu ukazania się Car Mechanic Simulator 15. Cała ta seria, każda część jest dla nas jak dziecko. Kochamy je, stąd popełnione błędy są tak bardzo dla nas bolesne” – kontynuują.

„le jeśli nadal pokładacie w nas trochę wiary, poczekajcie kilka minut, godzin, dni - pracujemy nad poprawkami 24/7. Nie spoczniemy, dopóki Car Mechanic Simulator 18 nie będzie idealny. Dajcie nam szansę naprawić nasze błędy. Wasze wsparcie jest nam teraz bardzo potrzebne” – dodają i (jak wspominaliśmy) rzeczywiście zdają się pracować w pocie czoła.

Sama gra (pomijając błędy) jest tymczasem naprawdę godna uwagi. To pierwszy tak bardzo rozbudowany symulator mechanika samochodowego, który oferuje wiele opcji i pozwala stworzyć samochody (jak i cały warsztat) marzeń. O tym jak serwis aut w grze wypada w porównaniu do rzeczywistości możecie zaś posłuchać, dzięki filmowi z Adamem Klimkiem (najpopularniejszym chyba mechanikiem w Polsce) w roli głównej:

Źródło: Cenega, Red Dot Games

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vatharian
  5
  Błędy, błędami, ale niestety widać z tego jedną rzecz: gra jest niedopracowana. Spędziłem już nad nią kilka godzin i o ile jest sporo frajdy, sterowanie trochę denerwuje, nie ma pewnych ustawień (odwrócenie osi Y myszki!!!), ale widać niedociągnięcia.

  Niestety czuję w tym rękę zarządu, który chciał mieć szybko pieniądze, zamiast podciągnąć produkt trochę bardziej. A było wiadomo, że będzie źle, bo przesuwali premierę po kilka dni do przodu parę razy - czyli doskonale wiedzieli, że mają gorący kartofel w ręku.

  Uważam, że gra ma spory potencjał, i naprawdę pochwalam pracę zespołu - dzień po dniu wychodzą patche i z każdym jest coraz lepiej. Tylko naprawdę super by było, gdyby obsunęli premierę o dwa-trzy tygodnie i zrobili to samo za kurtyną.