Kontrolery do gier

CeBIT: Asus WAVI Xtion - konkurent Kinecta dla PC

przeczytasz w 1 min.

Asus zapowiadał to urządzenie już na początku roku podczas targów CES, teraz poznaliśmy więcej informacji na temat WAVI Xtion. Mówiąc krótko jest to Kinect w wydaniu Asusa.

Warto przeczytać:
"Przenośne" PlayStation 2
 LucidLogix Virtu - w rękach producentów płyt głównych

To czy kontrolery ruchu są dobrym rozwiązaniem dla gier to kwestia sporna. Niemniej jednak Kinect na tyle zainteresował ASUSa, że postanowił on opracować własny odpowiednik kamery Microsoftu, tyle że działający na PC, a nie na konsoli Xbox 360. Warto jednak przypomnieć, że Kinect również otrzyma wsparcie dla komputerów osobistych.

Urządzenie po raz pierwszy zapowiadane było na początku tego roku podczas targów CES. Dziś jednak wiemy już o nim nieco więcej. WAVI Xtion to tak naprawdę dwa urządzenia. WAVI to bezprzewodowe urządzenie służące do streamowania obazu i dźwięku, a Xtion to czujnik ruchu.

Czujnik ruchu rozpoznaje gesty, natomiast WAVI przesyła obraz i dźwięk z pokoju, w którym znajduje się komputer, do innego pokoju, z telewizorem. Takie rozwiązanie pozwala na zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania na komputerze, a strony internetowe czy gry możemy uruchamiać bezpośrednio na dużym ekranie telewizora i kontrolować je gestami.

ASUS zapowiedział, że podczas premiery dostępne będą dwie aplikacja obsługujące kontroler ruchu. Pierwsza z nich to MayaFit Cardio Lite, czyli gra przypominająca Wii Fit, innymi słowy fitness dla leniwych. Druga pozycja to gra BeatBooster, która pozwoli kontrolować ruchami naszego ciała samolot.

Urządzenie ma pojawić się na rynku już w maju tego roku, na razie nie wiemy jednak w jakiej cenie, i w których krajach pojawi się ono najpierw.

 

Źródło: VR-Zone

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  buba008
  1
  "będą dwie aplikacja obsługujące" pozdrawiam ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   marketing mają dobry, to już wiemy, a coś wspominali kiedy polepszą swój serwis :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ale konia dali do obslugi ów Asus WAVI Xtion juz mi sie odechciało bleeee
    • avatar
     Kropeczka
     0
     I dobrze micromiękki ma konkurencję tuż za plecami, nie będzie kosmicznych cen.
     • avatar
      d i l
      0
      Zaraz może wersja dla PS3 się pojawi.