Gry mobilne

Nowe Civilization wyłącznie na urządzenia mobilne

przeczytasz w 1 min.

Firma 2K Games zapowiada Civilization Revolution 2. Popularna strategia od lipca także na tabletach oraz smartfonach z iOS i Android.

Civilization Revolution 2 gra logo

Firma 2K Games oficjalnie zapowiedziała nową grę z serii Civilization. Obdarzona podtytułem Revolution 2 odsłona powstaje z myślą wyłącznie o urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android.

Pierwsza część Civilization Revolution została wydana w 2008 roku. Studio Firaxis Games próbowało w ten sposób przenieść kultową już serię pecetowych strategii na inne platformy, a konkretnie konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Nintendo DS.

Sequel – Civilization Revolution 2 – jest pierwszą grą z tej serii, która powstaje ekskluzywnie na platformy mobilne. Jako że w sektorze smartfonów i tabletów poczyniony został ogromny postęp – twórcy uznali, że zarówno Android, jak i iOS są już gotowe na przyjęcie takiej produkcji jak właśnie Civlization.

„Gra będzie łączyć podstawowe elementy taktyczne z intuicyjnym sterowaniem i przyjaznym użytkownikowi interfejsem, zaprojektowanym specjalnie z myślą o mobilnych graczach z dotykowymi urządzeniami” – zapowiadają twórcy.

Civilization Revolution 2 gra screen

W dalszej części zapowiedzi możemy przeczytać, że dla fanów serii przygotowanych zostało 16 historycznych przywódców znanych z poprzedniej odsłony – z Abrahamem Lincolnem, Gandhim i Napoleonem na czele – oraz kilku nowych, takich jak Churchill czy Kennedy.

Premiera gry Civlization Revolution 2 planowana jest na 2 lipca bieżącego roku.

Źródło: CVG

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Tytuł prosto z onet.peel
  • avatar
   tomajek
   2
   to niestety nie jego wina. taki przykaz jest z góry , nieważne, że czytelnikom sie nie podoba. w korporacji liczy sie tylko sianko (zwiększona klikalność - więcej wyświetlonych reklam, wiadomo) i nieważne, że komuś się nie podoba. takie czasy
   • avatar
    Lonnger
    0
    Jakoś sobie nie wyobrażam scenariusza na urządzenia mobilne xD Gdy gram minimalna liczba państw 10-12. Na komputerze zdarza się, że tury długo mieli, a co dopiero na takim urządzonku.
    • avatar
     dziks
     0
     czemu pomineli WP?? Zrobienie tego pod WP8.1 nie powinno byc chyba karkolomne?
     • avatar
      Skaza
      0

      Ponownie pominięto Windows Phone? Zaczynam odnosić wrażenie, że jest coś bardzo niedobrego z WP lub polityką Microsoftu odnośnie aplikacji. W sklepie dostępne są głównie syfiate gierki o kiepskiej grywalności i jakości.