Smartfony

Potrząśnij i zobacz, co się stanie. Ukryta funkcja w smartfonie cię zaskoczy

przeczytasz w 1 min.

Rynek smartfonów rozwija się bardzo dynamicznie. Producenci urządzeń konkurują ze sobą, wprowadzając rozwiązania, które mają ułatwić korzystanie z nich. Niektóre z funkcji są tak ukryte, że tylko nieliczni o nich wiedzą.

Doskonałym przykładem jest funkcja potrząśnięcia iPhone’em. Producent znany z dbałości o szczegóły i implementowanie nowinek technicznych ma dla użytkowników interesujący trik. O ten opcji wie mało kto, a przecież iPhone’y mają mnóstwo miłośników.

Być może nie wiecie, ale iPhone'y reagują nie tylko na dotyk ekranu, ale także na ruch. Gdy użytkownik pisze na smartfonie, może nim potrząsnąć. Co się stanie, gdy potrząśniesz iPhone'em? Na ekranie nagle pojawi się komunikat, który zapyta użytkownika, czy chce cofnąć wpisywanie danej frazy. Ostateczna decyzja musi jednak zostać podjęta tradycyjnym kliknięciem. To nowatorskie rozwiązanie wydaje się bardzo praktyczne.

W przypadku smartfonów z Androidem sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Zależnie od producenta, urządzenia mogą mieć różne funkcje, aczkolwiek również pojawia się opcja potrząśnięcia. Przykładowo w smartfonach Motoroli, potrząsanie wpływa na obsługę latarki i uruchamianie aparatu fotograficznego. Najlepiej będzie sprawdzić, jak działa wasz smartfon. Tylko uważajcie, by nie upuścić urządzenia! 

Jeśli funkcja potrząśnięcia nie ma przypisanej funkcji w waszym smartfonie, możecie rozwiązać tę sprawę za pomocą aplikacji Shake Me. Pozwala ona na przypisanie gestu potrząśnięcia do konkretnego działania urządzenia. 

Z potrząsania smartfonem korzystają niekiedy same aplikacje. Ruch urządzeniem jest popularnym sposobem zgłaszania błędów w takich aplikacjach jak Microsoft Office, Facebook czy Google Maps. Potrząsając urządzenie przy włączonym Instagramie, zobaczycie monit o chęci zgłoszenia błędu z pytaniem o to, czy coś poszło nie tak. 

źródło: dobreprogramy.pl

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    biuro74
    4
    U mnie włącza się funkcja wypadania z ręki.