Płyty główne

Co nowego w ICH10

przeczytasz w 0 min.

Nowy mostek południowy ICH10 przygotowywany przez Intela ma kilka nowych funkcji, ale obyło się bez szczególnych rewolucji w porównaniu z funkcjonalnością obecnych ICH9. Niektórych użytkowników może zdziwić fakt, iż nie będzie on nawet korzystał z nowej szyny PCI-Express 2.0, ograniczając się do wersji 1.1.

Co w takim razie zobaczymy w nowym mostku południowym? Po pierwsze, nową funkcję określaną przez Intela mianem Corwin Springs. Jest to tak naprawdę usprawniona wersja Wake On LAN i umożliwia włączanie komputera zdalnie przez Internet celem otrzymania dostępu do zapisanych na nim danych.

Po drugie, w ICH10 znajdzie się wsparcie dla 10 Gigabitowego LAN-u, co powinno pozwolić na osiąganie prędkości zdecydowanie powyżej 100 MB / sekundę (teoretycznie aż do 1 gigabajta na sekundę).

Po trzecie, Intel wprowadzi obsługę AHCI oraz hot-swap Serial ATA również w najtańszej odmianie ICH10. W poprzednich seriach funkcje te były one zawarte w droższych ICH9R, ICH9DH i ICH90DO, natomiast standardowy ICH9 ich nie wspierał.

Nowe mostki ICH10 powinniśmy ujrzeć na rynku w ciągu kilku najbliższych tygodniu, wraz z premierą opóźnionych chipsetów P45 i G45, która najprawdopodobniej odbędzie się w czerwcu.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!