Płyty główne

Co nowego w ICH10

przeczytasz w 0 min.

Nowy mostek południowy ICH10 przygotowywany przez Intela ma kilka nowych funkcji, ale obyło się bez szczególnych rewolucji w porównaniu z funkcjonalnością obecnych ICH9. Niektórych użytkowników może zdziwić fakt, iż nie będzie on nawet korzystał z nowej szyny PCI-Express 2.0, ograniczając się do wersji 1.1.

Co w takim razie zobaczymy w nowym mostku południowym? Po pierwsze, nową funkcję określaną przez Intela mianem Corwin Springs. Jest to tak naprawdę usprawniona wersja Wake On LAN i umożliwia włączanie komputera zdalnie przez Internet celem otrzymania dostępu do zapisanych na nim danych.


Po drugie, w ICH10 znajdzie się wsparcie dla 10 Gigabitowego LAN-u, co powinno pozwolić na osiąganie prędkości zdecydowanie powyżej 100 MB / sekundę (teoretycznie aż do 1 gigabajta na sekundę).

Po trzecie, Intel wprowadzi obsługę AHCI oraz hot-swap Serial ATA również w najtańszej odmianie ICH10. W poprzednich seriach funkcje te były one zawarte w droższych ICH9R, ICH9DH i ICH90DO, natomiast standardowy ICH9 ich nie wspierał.


Nowe mostki ICH10 powinniśmy ujrzeć na rynku w ciągu kilku najbliższych tygodniu, wraz z premierą opóźnionych chipsetów P45 i G45, która najprawdopodobniej odbędzie się w czerwcu.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login