Systemy operacyjne

Microsoft, Samsung lub inny duży gracz może kupić CyanogenMod

przeczytasz w 1 min.

Zakupem CyanogenMod zainteresowani są najwięksi gracze rynku mobilnego. Wymienia się wśród nich przede wszystkim Samsunga, Microsoft i Amazon.

CyanogenMod

Chociaż system Google Android może pochwalić się bardzo dużą popularnością to nie jest on pozbawiony wad. Ci, którym dość mocno one przeszkadzają zdecydowali się przesiąść na modyfikację CyanogenMod, której znaczenie na rynku mobilnym zaczyna być chyba coraz większe.

CyanogenMod może pochwalić się obecnie ponad 12 milionami aktywnych użytkowników i nie wydaje się, by liczba ta mogła się w najbliższym czasie zmniejszyć. Zanosi się raczej na coś zupełnie odwrotnego i właśnie dlatego już wkrótce twórcy wspomnianej modyfikacji otrzymać mieliby szansę na bardzo duży zarobek.

Powołujący się na zaufane źródła serwis phonearena informuje, iż zakupem CyanogenMod zainteresowani są najwięksi gracze rynku mobilnego. Wymienia się wśród nich przede wszystkim Samsunga, Microsoft i Amazon. Po co którejkolwiek z wymienionych firm prawa do CyanogenMod?

Nie jest tajemnicą, iż Amazon od dłuższego czasy rozwija FireOS, a Samsung ostatnio bardzo mocno zabrał się za promowanie platformy Tizen, ale nie wróży jej się szczególnie dużego sukcesu. Również Microsoft chciałby znaczyć na rynku mobilnym więcej niż teraz i planuje podobno doprowadzić do tego nie tylko przy pomocy Windows Phone. Każdej z firm rozwinięty już CyanogenMod byłby zatem bardzo pomocny.

Sprawa wygląda na niezwykle ciekawą i z pewnością będziemy śledzić jej dalszy rozwój. Naszym zdaniem najbardziej interesująca wydaje się możliwość zakupu CyanogenMod przez Microsoft, który zdaje się mieć ku temu najwięcej powodów. Być może chciałby on po prostu zmniejszyć konkurencję dla Windows Phone lub przeciwnie, zainwestować w rozwój CyanogenMod i wykorzystać go chociażby w smartfonach Nokia X. To jednak wyłącznie nasze domysły i dlatego też czekać musimy na kolejne informacje.

Źródło: ibtimes, phonearena

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  16
  Czyli coś co było darmowe teraz będzie płatne?
  • avatar
   Konto usunięte
   13
   Tylko nie to!!!
   • avatar
    sceri
    8
    "Po co którejkolwiek z wymienionych firm prawa do CyanogenMod?"
    Po to aby zwiększyć sprzedaż nowych modeli.

    Dzięki ekipie CM mogę mieć najnowszego Androida na SGS2, dodatkowo oczyszczonego z crapware producenta. Nie widzę zatem potrzeby zmiany telefonu na nowszy model. Prawdopodobnie podobne spojrzenie ma pozostałe 12 mln użytkowników.
    • avatar
     Konto usunięte
     7
     Samsung kupi CM i specjalnie go zmuli i zarobaczy, bo taka jest misja i wizja tej firmy.
     • avatar
      XaRaDaS
      3
      Jak to po co, zablokować aktualizacje, ja na swój tel. od producenta nie mogę liczyć na kitKata, a od CM mam już od paru miesięcy, więc pewnie jakoś chcą to zablokować.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       CM jest dobry, bo jest czysty, niezależny, szybki, aktualizowany, robiony przez pasjonatów. Kupi go jakaś firma, przerobi po swojemu i będzie warty tyle co zwykły android z nakładką producenta...
       • avatar
        RafiXll
        1
        Super kupią CM ( śmigam na SII aktualnie ) po czym wsparcie zakończą
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         po co microsoftowi kupować cyanogenmod... kupią i co? zmienią wyszukiwarkę na bing?
         • avatar
          Konto usunięte
          1
          NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE PROSZĘ TYLKO NIE TO !
          • avatar
           Konto usunięte
           -6
           ZA DARMO nie istnieje. WSZYSTKO jest kwestią CENY.
           • avatar
            Dudzio993
            0
            Teraz to mnie zastanawia kolejna sprawa. Skoro Samsung będzie wprowadzał Tizen'a to po cholerę mu jeszcze CM?
            • avatar
             irondick
             0
             Jak kupią CM to zaraz powstanie np. MC i znowu będzie to samo. Nie ma co się przejmować. Sam mam CM11 od TC na ACEII i na razie może być choć jakieś mankamenty ma ale i tak jest lepszy od stocka.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              po instalacji ostatniego cm 11 m9 moja RAZR po prostu odżyła, jak pisze irondick jakieś mankamenty ma, ale stock to przy nim śmieć zwłaszcza, że już od ponad roku nie aktualizowany dla tego modelu.
              • avatar
               Marcin26ezg
               0
               To była by katastrofa.
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                ja liczę na FirefoxOS. jest on szansą na otwarcie architektury smartfonów i tabletów, podobnie jak na pececie. można sobie wybrać jaki system się instaluje.