• benchmark.pl
 • Gry
 • W CD Projekt Red pracuje już ponad 210 osób - Cyberpunk 2077 na nowych konsolach?
Gry

W CD Projekt Red pracuje już ponad 210 osób - Cyberpunk 2077 na nowych konsolach?

przeczytasz w 1 min.

Na temat nowych przygód Geralta wiemy już całkiem sporo, dlatego też coraz więcej pytań dotyczyć zaczyna Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 gra nowe konsole

CD Projekt Red to studio dobrze znane już nie tylko w naszym kraju. Większości graczy kojarzy się ono naturalnie z serią Wiedźmin, ale obecnie w pocie czoła tworzy także zupełnie nowy tytuł, który również ma spore szanse na to, by wzbudzić duże zainteresowanie - Cyberpunk 2077.

Ciekawe informacje na temat organizacji pracy w CD Projekt Red zdradził w jednym z ostatnich wywiadów Rafał Jaki. Okazuje się, że studio zatrudnia w tej chwili już nieco ponad 210 osób, które zajmują się przygotowywaniem nowych gier. Podzielone są one na trzy grupy, z których pierwsza, najliczniejsza, pracuje nad Wiedźminem 3, druga nad wspomnianym Cyberpunk 2077, a trzecia rozwija silnik RED Engine, który napędzać ma obydwa tytuły.

Na temat nowych przygód Geralta wiemy już całkiem sporo, dlatego też coraz więcej pytań dotyczyć zaczyna Cyberpunk 2077. We wspomnianym wywiadzie pojawiła się kwestia docelowych platform gry. Twórcy zapowiedzieli do tej pory jedynie wersję na PC, ale wygląda na to, że ich nowa produkcja najprawdopodobniej zawita również na debiutujące w przyszłym miesiącu konsole Xbox One i PlayStation 4.

"Najprawdopodobniej tak właśnie będzie, ale obecnie nie możemy tego ani potwierdzić, ani też temu zaprzeczyć. Jest to na to jeszcze za wcześnie."

Zapewne ucieszy się z tego wielu graczy, ponieważ Cyberpunk 2077 zapowiada się bardzo interesująco. Premiera gry planowana jest jednak dopiero na 2015 rok.


Źródło: polygon, youtube

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  13
  Potrafię zaprogramować kalkulator. Chciałbym dołączyć do tej ekipy.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   wiedźmin 3... tutaj Panowie z CDP, jeśli chodzi o mnie (25 lat grania) to punktem odniesienia będzie proza Sapkowskiego oraz Skyrim z oczywistego powodu...rpg i sand box

   ciekawi mnie czy czerpiecie inspirację z tego tytułu ?
   pojawiło mi się też od razu pytanie gdzie się kończy inspiracja, a gdzie zaczyna kopia ?
   albo czy czytelna inspiracja może zaskoczyć gracza w trakcie rozgrywki ?
   macie trudne zadanie. poprzeczka jest wysoko.

   wierzę w Was, ale nie tak głupio, jak to w tym kraju jest przyjęte (mentalność wynikająca z dialogu kija z dupą), lecz na podstawie Waszych dotychczasowych pomysłów...
   pozdrawiam