Gry

Odcięta głowa to za mało, by zabić - Cyberpunk 2077 nadal z błędami

przeczytasz w 1 min.

Chociaż Cyberpunk 2077 systematycznie otrzymuje kolejne aktualizacje, podczas zabawy wciąż można natrafić na mniejsze i większe błędy. Niektóre sprawiają, że wyjątkowo trudno zwalić z nóg wybranych przeciwników.

W Cyberpunk 2077 odcięta głowa nie zwala z nóg

Przyjmijmy, że trzymamy się wirtualnego świata, bo chociaż w tym realnym jest podobnie, raczej nie powinno się snuć tego typu rozważań. Najskuteczniejszy sposób na zabójstwo? Wprawdzie można szukać pewnych odstępstw, ale z reguły należałoby wskazywać na headshot lub dekapitację. Z pozoru to właśnie te metody powinny najlepiej sprawdzać się również w świecie Cyberpunk 2077. Zazwyczaj okazują się efektywne (a niekiedy jednocześnie efektowne), ale pojawiają się wyjątki.

Niestety nie zostały one zaplanowane, bo mowa tu o błędach, jakich od premiery w tym tytule nie brakowało. Trzeba oddać CD Projekt RED, że wydawane poprawki czynią grę lepszą, ale nie jest tak, że aktualnie wygląda ona już idealnie. Dowodem chociażby fragment rozgrywki wrzucony przez jednego z użytkowników forum reddit, które pokazuje, że nadal nie wyeliminowano błędu sprawiającego, iż skorzystanie z katany i odcięcie głowy nie przynosi zamierzonego efektu.

This guy can live without his head from r/cyberpunkgame

Aktualizacje, później dodatki, a w tle duże zyski

Wedle ostatnich informacji, CD Projekt wygenerował w 2020 roku rekordowe zyski, a zasługę w tym ma właśnie Cyberpunk 2077. Wciąż czekamy na dane dotyczące sprzedaży gry, wedle szacunków analityków będą one niższe od prognoz, ale biorąc pod uwagę sytuację po premierze gry i tak mogą okazać się zadowalające.

Kilka dni temu w jednym z wywiadów Adam Kiciński stwierdził, iż CD Projekt chce sprzedawać Cyberpunk 2077 przez lata. Zaznaczył, iż jest świadomy konieczności wydania kolejnych poprawek i błędów, jakie są tu jeszcze do wyeliminowania. Gdy już się to uda gra powinna zostać rozbudowana o dodatki. W planach jest też aktualizacja, która ma pozwolić na pełne wykorzystanie nowych konsol.

Gracie? Jak oceniacie wydawane przez twórców poprawki, przynoszą zauważalne zmiany na lepsze? Jeśli chodzi o wydajność, to tę kwestię omówiliśmy dla Was w oddzielnym artykule.

Źródło: reddit

Warto zobaczyć również:

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  15
  jeszcze rok naprawy i bedzie gitarka :)
  • avatar
   Altru
   3
   Podobny błąd miałem dziś w Assassin creed Valhalla jak podniosłem ciało i położyłem je w krzakach, to nagle uniosło się w powietrzu przez chwile ożyło i padło na ziemie, ale jak widać nikt nie ma ochoty o tym robić artykułów. Innymi słowy, ładny cherry piking.

   Tu podobny przykład:

   Ghost of Tsushima Dead body moving without head
   https://www.youtube.com/watch?v=-83QaoWHQEg
   • avatar
    daper
    2
    Nie wiem czy to na pewno jest błąd:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Mike_the_Headless_Chicken
    • avatar
     1
     Już prawie zapomniałem, że taka gra powstała. Zniechęcili mnie do tego stopnia, że sobie odpuściłem. Może faktycznie kiedyś, po patchach i po wydaniu DLCków zagram.
     • avatar
      hovzi
      -2
      Redzi nigdy nie naprawą CP2077, a PPE nie przestanie o nich pisać XD
      • avatar
       MaNiAc
       -3
       Po aktualizacji 1.21 gra wypłaszcza się regularnie, najczęściej po 'nieumyślnym' zabiciu cywila. Brawo CDPR już myślałem że bardziej nie da się tego zepsuć. A życie pokazuje ile jesteście warci.
       • avatar
        gicmo
        0
        "Tis But A Scratch"
        • avatar
         szymcio30
         0
         Kibicowałem, czekałem na premierę, a potem jakbym dostał pięścią w twarz. Nie moglem uwierzyć jak te postacie są sztuczne przenikają się, wchodzą w ściany ,spadają z nieba. Fizyka i grafika momentami żenująco słaba z niedoczytującymi się cieniami i puszkami wyskakującymi na chodnik. Nie grałem na konsoli tylko na mocnym PC z RTX 3080 oraz i7-10700K. Grze dam powtórna szanse za kilka miesięcy szanse, ale jeszcze nie teraz. Jedyny plus, że to co zrobił Crytek z Crysis Remastered pod względem optymalizacji tego nikt długo nie pobije
         • avatar
          cocolino
          0
          Ja zawsze leżących dobijam i u mnie problemu po odcięciu głowy nigdy nie było. Gra jednak przy obecnej (1.21) wersji wiele błędów, a nawet nowe w stosunku do poprzednich.
          • avatar
           PrestoEnzo
           0
           Za rok w wersji GOTY za 49 zł i będzie można pomyśleć.
           • avatar
            k0zik
            0
            Ciekawe czy po patchu na nowe konsole będzie można pograć w w 60fps / medium / jakaś szachownica 4k.