Gry

Czy FIFA rzeczywiście się nie zmienia?

przeczytasz w 1 min.

FIFA 17 w wersji demo zestawiona z FIFA 16. Co dało przejście na silnik Frostbite?

Wiele jest opinii, wedle których kolejne odsłony serii FIFA to jedynie paczki nowych składów. Sympatycy wirtualnej piłki nożnej od EA oczywiście się z tym nie zgadzają, dostrzegając każdego roku szereg innowacji i zmian. Prawda, jak to często bywa, jest gdzieś pośrodku.

W przypadku FIFA 17 w jednej przynajmniej kwestii wątpliwości ma nie być. Oprawa graficzna przejdzie wedle obietnic widoczne na pierwszy rzut oka zmiany, w czym pomoże porzucenie silnika Ignite na rzecz Frostbite.

Wprawdzie premiera gry dopiero pod koniec tego miesiąca, ale już teraz można nieco te obietnice zweryfikować. Pozawala na to wydana już wersja demo FIFA 17, którą porównano z FIFA 16. Czy rzeczywiście różnice są duże? Oceniajcie sami, na poniższym materiale mamy kilka statycznych jak i dynamicznych ujęć. Co ważne, sceny z obydwu gier pochodzą z wersji na konsolę PlayStation 4.


Warto pamiętać, że silnik Frostbite wykorzystany będzie w przypadku PC, Xbox One i PlayStation 4. Właściciele Xbox 360 i PlayStation 3 liczyć muszą się ze starszą technologią.

W tym kontekście ciekawie wypada kolejne porównanie. Tym razem już FIFA 17 w dwóch odsłonach - na PlayStation 3 i PlayStation 4.


Źródło: Candyland

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Anonim20
  7
  Przynajmniej nie dymają PC graczy jak Konami.
  Wersja PC/X360/PS3 mają lipną grafę, mniej LICENCJI mniej STADIONÓW oraz gameplay'owo różnią się od PS4/X1
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   FIFA 17 to to samo... co 16... na filmikach porównują paru piłkarzy którzy wcześniej mieli random face a teraz ich twarze są przeskanowane. Jak np twarze graczy Bajernu. Graficznie bez fajerwerków, wiecznie irytujący handycap. Kluby jak real skanują co roku, a reprezantacje dalej z random faces. Nie mówiąc o reprezentacji Polski, gdzie gracze są randomami z fify 13... Podsumowując: "EA sporsts chcemy twoich pieniędzy, wrzucimy nowe składy, zrobimy twarze i tak już przeskanowanych graczy, zmienimy Pogbie fryzurę, wrzucimy Marco na okładkę, a Ty frajerze zapłać znowu 200pln." Wiem co mówię, z bratem kupuje fifę od 2010 co roku, ale dość tego, kupiłem w tym roku PESa 17, bo jest naprawde dobry.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Na PS3 FIFA 17 jest na silniku z FIFY14, więc na PS4 FIFA wypada znacznie lepiej.

    A co do gameplayu to każda nowa wersja wprowadza zmiany w tym aspekcie gry i zapaleni gracze FIFA od razu dostrzegą różnicę. Teraz zauważyłem celniejsze podania, inne strzały, inne stałe fragmenty gry, inne animacje poruszania się zawodników.
    • avatar
     Melman1980
     1
     No fakt jedno mogę przyznać. Najnowsza wersja wizualnie jest jakby stłamoszona bardziej stonowana w kolorach, mniej cukierkowa, rzekłbym ciemna.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Hazard widzę przeszedl na dietę ;)
      • avatar
       Lt-Col Kukiz
       1
       Chyba najbardziej rzuca się w oczy różnica w oświetleniu i nic poza tym.
       • avatar
        DanyGee
        1
        Gameplay=PES
        Cała reszta=FIFA

        I teraz co wybrać, skoro chciałbym to wszystko w jednej grze?
        Zanim jeszcze KO(LA)NAMI zdecydowało się wypiąć na PC, ratowaliśmy się świetnymi patchami od PESedit. Teraz nie ma tej wygody. Szkoda.
        • avatar
         wefhy
         0
         Kurczę, grafika jak z czasów początku XP... FarCry miał lepszą...