Tablety

Czy iPad 2 zadebiutuje w kwietniu 2011?

przeczytasz w 2 min.

Weduług nieoficjalnych danych Foxconn powinien w lutym rozpocząć dostawy iPadów drugiej generacji, tak aby Apple mogło zrealizować plany premiery iPada 2 w kwietniu 2011 roku.

Tematyka produktów Apple zawsze wzbudza emocje. Niezależnie od tego, czy dla nas te produkty są "dopracowane" czy nie, za drogie lub w sam raz, Apple zyskuje kolejne miliony klientów. iPad to obecnie najchętniej wybierany tablet na świecie (stanowi 95,5 procent całego rynku). 

 Warto przeczytać:
 


Test: Apple iPad Wi-Fi 16 GB (iOS 4.2)

iPad w Polsce - zaskoczył wszystkich ceną

Dostawy drugiej generacji iPadów rozpoczną się pod koniec lutego przyszłego roku, a pierwsze egzemplarze mają trafić do swych właścicieli zaledwie dwa miesiące później. Oznacza to, że iPad 2 pojawi się raptem rok po swoim poprzedniku. Czy to wystarczy by przygotować lepszy produkt? A także zrealizować dumne plany dziesiątek milionów sprzedanych tabletów tej marki w 2011 roku?

To się dopiero okaże, jak dotąd bowiem nadal nie poznaliśmy oficjalnej specyfikacji drugiego iPada. Plotek jest wiele, ale żadna z nich nie została oficjalnie potwierdzona. Sporo mówiło się o tym, że „standardowy” ekran ma zostać zastąpiony wyświetlaczem AMOLED, jednak Apple stanowczo zaprzeczyło. Nie ustają jednak spekulacje o cieńszym i jaśniejszym wyświetlaczu jaki znajdzie się w nowym iPadzie.

Natomiast na temat pozostałych pogłosek Kalifornijski koncern oficjalnie się nie wypowiedział. Nadal możliwe jest więc, że iPad 2 zostanie wyposażony w port USB, trzyosiowy żyroskop (taki jak w iPhone 4) oraz kamerkę (czego tak brakuje w „jedynce”). Ta ostatnia opcja jest całkiem realna, choć podobnie mówiło się w lutym przy okazji nadchodzącej premiery pierwszej generacji iPad'a. A ponieważ polityka Apple często jest zaskakująca - na przykład nowe iPody Nano - nic nie jest pewne.

Jeśli kamery znalazłyby się w iPadzie, przygotuje je prawdopodobnie Omnivision, który obecnie dostarcza sensory dla iPhone'a. Rozdzielczość zastosowanych kamer jest jeszcze tematem dyskusji - główna ma mieć rozdzielczość 5 lub 8 Mpix, a ta wykorzystywana do rozmów prawdopodobnie będzie miała rozdzielczość VGA.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2011 będzie bardzo gorącym okresem dla rynku tabletów. Swoje konstrukcje wprowadzi chyba większość liczących się producentów, którzy nie zgadzają się z supremacją Apple na rynku i sami także chcą zarobić na tabletach.


Źródło:
techspot, phonesreview, inf. własna 

Polecamy artykuły:  
Poradnik świąteczny
MEGATEST: wydajne laptopy i poręczne netbooki
Jabłko czy gruszka? Test iPada z iOS 4.2

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Teraz pewnie wiele osób żałuję albo będzie niedługo, że kupiła "starego" IPada :D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   WG mnie Ipad to był, jest syf i powinni wydać jak najszybciej 2
   • avatar
    force
    0
    czego mi brakuje w Ipadzie?? możliwości podłączenia pendriva, karty pamięci oraz wolności w odtwarzaniu audio/video