Smartfony

Czytnik linii papilarnych to dla Galaxy Note 6 za mało

przeczytasz w 1 min.

Najnowsze doniesienia sugerują, że Galaxy Note 6 wyposażony zostanie w skaner tęczówki oka.

Po bardzo udanej premierze Galaxy S7S7 Edge nic nie stoi na przeszkodzie, aby Samsung skupiał się na Galaxy Note 6. Coraz częściej o nim słyszymy, zazwyczaj w kontekście specyfikacji. W świetle najnowszych doniesień obejmować będzie ona element, który na ten moment jest na rynku jedynie ciekawostką.

Zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany portal sammobile sugeruje, iż Galaxy Note 6 wyposażony zostanie nie tylko w czytnik linii papilarnych, ale także w skaner tęczówki oka.

Potwierdza to dokumentacja wniosków z prośbami o zarejestrowanie nazw Samsung Iris oraz Samsung Eyeprint. Teoretycznie można by zastanawiać się czy cała sprawa dotyczyć będzie już Galaxy Note 6, którego premiera jest dość blisko. Bardzo prawdopodobne, ponieważ na krótko przed premierą przywoływanych Galaxy S7 i S7 Edge pojawiły się podobne wnioski. Tyle tylko, że dotyczyły one wtedy nazwy Samsung Always On Display.

Galaxy Note 6 skaner tęczwóki oka

Zobaczymy, jakie zastosowanie dla tego elementu znajdzie tu producent. Oczywiście Galaxy Note 6 nie będzie pierwszym urządzeniem ze skanerem tęczówki oka, ale wciąż jednym z niewielu. Do tej pory znamy go głównie z Lumii 950 jak i Lumii 950 XL.

Źródło: sammobile

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bemowo2013
  8
  Wszystko fajnie, tylko że cena u nas - 3999. A jeśli wyjdzie wersja Edge to lepiej nie myślec ile.
  • avatar
   powerman1969
   7
   I dzięki temu Google (i NSA-nie mylić z naczelnym sądem administracyjnym) będzie miało w swojej bazie danych wasze odciski palców i skany siatkówki oka. Czekamy na smartfon do którego będziemy się logować kroplą krwi aby można było przesłać do bazy danych Google wasz kod genetyczny :-)
   • avatar
    Michur
    1
    Chodzą plotki, że Note 7 przy odlokowywaniu będzie robił wymaz z kupy.
    • avatar
     Fiona
     1
     Jeśli człowiekowi zabierzesz wolność - zacznie o nią walczyć...

     Jeśli mu wmówisz, że to dla jego dobra sam Ci ja odda - na tacy.
     • avatar
      ahael
      0
      Za poł roku przy premierze Note 7 będą doniesienia, że do odblokowania potrzebuje próbkę śliny i będzie czujnik na język... ;)
      • avatar
       TruGeek
       0
       4000zł to dla Galaxy Note 6 za mało .
       • avatar
        krystianbog
        0
        Nie rozumiem po co dodatkowo czytnik linii, skoro ma być zaimplementowany skaner siatkówki. Wg mnie jedynie zawyża to cenę urządzenia, jakakolwiek będzie.