Gry

Dark Souls: gra na PC? Jest światełko w tunelu

przeczytasz w 2 min.

Liczymy na konwersję

Spadkobierca Demon Souls, wydany na w Polsce na początku października ubiegłego roku – Dark Souls – okazał się wielkim sukcesem From Software i Namco. Ten hack'n'slash w klimatach fantasy utrzymany w średniowiecznej stylistyce i nasycony mroczną atmosferą totalnie zauroczył graczy.

Ocena metacritic oscyluje wokół 90/100, gra zaprojektowana przez Hidetake Miyazakiego znalazła się również w naszych zestawieniach: Najlepsze gry na Xbox 360 - TOP 20 oraz Najlepsze gry na PlayStation 3 - TOP 20. Co tu dużo mówić, to świetny tytuł i jedyne czego może nam brakować to wersja na PC. Może to właśnie się zmieni...

Dark souls gra
Nigdy nie puścimy cię na PC maszkaro

Wszystko zaczęło się na oficjalnym forum Namco, gdzie powstał wątek o  grze z zapytaniem o pecetową wersję projektu Miyazakiego. Dużym zaskoczeniem dla forumowiczów było niespodziewane pojawienie się przedstawiciela Namco, który stwierdził, że w wypadku Dark Souls jest taka możliwość, tym bardziej, że nie jest to tytuł typowo konsolowy.

Chodziło oczywiście o aspiracji drugiej części sagi do gatunku rpg. Dodajmy, udane aspiracje. Człowiek z Namco nadmienił również, że gracze muszą się wykazać inicjatywą i dać wyraźny sygnał, że oczekują konwersji na PC.

Na odpowiedź graczy nie trzeba było długo czekać. Bardzo szybko powstała strona z petycją, którą w ciągu siedmiu godzin podpisało ponad 7 tys. ludzi. Aktualnie już ponad 34 tys. osób oddało swój głos na Dark Souls w wersji PC. Każdy wpis się liczy, jeśli chcielibyście dołożyć swój, możecie zrobić to tutaj.

Oczywiście we wspomnianym wątku na forum namcobandaigames nie zabrakło głosów malkontentów, którzy podważali sens takiej akcji, jednak członek ekipy Namco Bandai stwierdził, że efekt petycji zależy od zaangażowania graczy. Podpisów musi być po prostu dużo. Jak dużo i jakie są szanse na konwersję? Tego oczywiście nie wiemy, ale już w tej chwili Namco dostało wyraźny sygnał, że gra Dark Souls jest oczekiwana na PC. Jeśli również tak uważacie, macie okazję to wyrazić swoim poparciem dla projektu.
 

Więcej o grach:

Źródło: escapistmagazine

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Jakoś nie ciągnie mnie do niej. Sporo jest opinii, że jest ona nudna, powtarzalna i ma chory stopień trudności.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A poprzednik (Demon Souls), też by wyszedł na PC?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie, ponieważ z tego co wiem - Sony ma jakieś prawa do tej gry
    • avatar
     ALEKS_D_RAVEN
     0
     Jeśli ta petycja podziała to i tak przynajmniej dzieliby nas z rok do wydania wersji PC.

     Mogliby też dodać jakieś PC exclusive features, chociażby w sferze grafiki ( ale pewnie by walnęli dx 11 z kiepsko działającą tessalacją i tyle)