Płyty główne

DFI Lanparty X58 dla Core i7

przeczytasz w 1 min.

W internecie można znaleźć informacje na temat nowej super wydajnej płyty od DFI bazującej na chipsecie X58, nowa płyta główna umożliwi obsługę procesorów Intel Core i7 (LGA1366) oraz pamięci DDR3 w postaci sześć modułów, możliwa będzie obsługa trybu Triple Channel.

LANParty UT wyposażona została w sześć banków na pamięć DDR3, trzy sloty PCI-E x16, jeden PCI-E x1 oraz dwa PCI. Ponadto posiada 8 portów Sata 3.0Gb/s, jeden IDE, dwa kontrolery Gigabit Ethernet oraz przyciski Power i Reset na laminacie, który został utrzymany w kolorystyce - czarny laminat oraz żółte i zielone sloty świecące pod wpływem światła UV, typowe dla serii LANParty.Dodatkowo producent wyposażył swoje najnowsze dzieło w złącze umożliwiające podpięcie dodatkowego złącza FireWire oraz rozszerzenie portów USB o dodatkowe sześć sztuk. Nie zabrakło również wyświetlacza LED, informującego o stanie płyty głównej, a także przycisków do resetowania i uruchamiania płyty.

Niestety na zdjęciach brak jest systemu chłodzenia, ale można przypuszczać że nowe mobo zostanie wyposażony w ośmiofazowy sekcję zasilania, co z pewnością zapewni CPU współpracującemu z zaprezentowanym produktem DFI stabilne napięcie.

Sugerowana cena ma wynieść 300 dolarów i ma trafić do sprzedaży pod koniec listopada.

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Znowu DFI nie pomyślało. Ten sam problem co z X-38. Po włożeniu trzech kart graficznych nie ma szans no dopchanie jeszcze dźwiękowej. Do tego, sądząc ze zdjęcia prawy slot PCIex będzie blokowany przez chłodzenie NB...

  Owszem, płyty ich się fajnie podkręcają, ale DFI musi ostro popracować nad rozkładem elementów na PCB - zresztą, najnowszy Asus na x58 ma ten sam problem, pierwszy slot na karty graficzne jest blkowany przez radiator na NB.

  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Fajnie by było gdyby podobna cena była w polsce tzn. koło 700zł ale pewnie o tym mozna zapomnieć i znając zycie do będzie 1000zł jak nie więcej..