Gry

DirectX 10 w Lord of the Rings

przeczytasz w 0 min.

Za sprawą premiery gry Crysis wszyscy przyglądają się w tym tygodniu standardowi DirectX 10. Pojawiła się także nowa łatka dla Lord of the Rings, która umożliwia korzystanie z DirectX 10 w popularnej grze online.

W patchu pojawiły się poprawione efekty wody i dynamiczne cienie. Koniecznie trzeba tu powiedzieć, że cienie wyglądają super seksownie. Drzewa rzucają na ziemię cienie, które poruszają się w ślad za tańczącymi na wietrze liśćmi. Jest to iście tolkienowskie.


Co więcej, woda, w przeciwieństwie do większości gier, nieprzerwanie wchodzi w interakcję z linią brzegu. Nie ma już okropnej poligonalnej kolizji. Im bliżej brzegu, tym woda staje się bardziej przezroczysta, co prowadzi do świetnego efektu pluskającej wody o stopy.

Projektanci traktują DirectX 10 jedynie jako „nieznaczną kosmetyczną poprawkę”. Tak też w swojej notatce prasowej określają to uaktualnienie. Jakkolwiek by patrzeć na wszystkie firmy, które robią dużo zamieszania wokół kompatybilności z DirectX 10, wygląda na to, że twórcy nie są jeszcze do końca na nią gotowi. To z kolei zapewne ucieszy wszystkich kupujących 8800 GTX SLI.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login