Karty graficzne

DirectX 10 zhakowany

przeczytasz w 0 min.

Microsoft mówi o DirectX 10 jako o integralnej części systemu Windows Vista.
Według firmy DirectX 10 nie może być zaimplentowany w żadnym innym systemie operacyjnym. Powodem takiego stanu rzeczy jest jądro systemu Vista i bardziej konsolowe podejście do sprzętu. A przynajmniej tak wszystko wyglądało dopóki w centrum zainteresowania nie znalazł się Alky Project.

Pewien Pan zwany Cody Brociuos z San Diego w Kalifornii twierdzi, że zaczął tworzyć "owijacza" dla plików wykonywalnych w Windowsie, dzięki czemu będzie możliwe uruchamianie ich na innym systemie bez żadnych przeciwwskazań.

Alky Project bardzo się ożywił pod opieką firmy Falling Leaf Systems.
Członkowie Sapling Program będą w stanie otrzymać "owijacze" dla aplikacji DirectX10 i uruchamiać je nie tylko na sprzęcie zgodnym z DX10 pod Windowsem XP, ale także na sprzęcie zaprojektowanym z myślą o DX9.

Mimo, że brzmi to jak bajeczka dla dzieci, Cody twierdzi, że odwrotnie zaprojektował kod Geometry Shader, dzięki czemu użytkownicy będą w stanie uruchamiać Windowsowe gry na Mac OS x, Machintoshach opartych na procesorach x86, a także Linuxie.

W czasie oczekiwania na "owijacze", które pozwolą na oglądanie DX10 pod Windowsem XP, lub nie, poczytajcie sami co firma ma do powiedzenia na ten temat.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!