Internet

DivX zamyka Stage6.com

przeczytasz w 0 min.

Po niemal dwóch latach istnienia serwisu internetowego Stage6, jego właściciel czyli DivX.com, postanowił zamknąć projekt. Przypomnijmy, że Stage6 pojawił się w internecie roku 2006. Wpierw w wersji beta dostępnej dla szerokiego grona użytkowników. Później oficjalnie jako serwis oparty na technologii strumieniowego przesyłania wideo, opracowanej przez DivX. Choć Stage6 pojawił się w chwili, w której Youtube zyskiwał sobie coraz szersze grono odbiorców, dzięki lepszej jakości obrazu (HD 1080p) miał szansę na konkurowanie z dzisiejszym liderem udostępniania wideo w sieci.

Jak się jednak okazuje, Stage6 pomimo swoich zalet, nie potrafił wypracować odpowiednich narzędzi dzięki, którym mógłby zacząć zarabiać na siebie. Biorąc pod uwagę możliwości przesyłania wideo o zwiększonej jakości, nie sposób nie pamiętać, że wymaga to odpowiednich nakładów finansowych. Kwestia finansowania i koszty stały się ostatecznym gwoździem do trumny serwisu.


Jeśli dotychczas nie mieliście okazji sprawdzić co oferuje Stage6, to rzućcie okiem na ich stronę. Co prawda już teraz zablokowana została funkcja dodawania nowych plików ale jeszcze przez dwa dni serwis będzie online. Po 28 lutego przejdzie do historii.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login