Drony

FAA uczy bezpieczeństwa i kultury „dronowania”

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

W opublikowanym właśnie filmiku FAA dokładnie pokazuje do czego dron może, a do czego nie może zostać wykorzystany.

Dron FAA

Latanie dronami to świetna zabawa. Zdecydowanie jednak – dla ludzi odpowiedzialnych. Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA) chce, by zabawa ta była jak najbardziej kulturalna i bezpieczna. Dlatego też od jakiegoś czasu wprowadza konkretne zasady – nakazy i zakazy. Teraz postanowiła zrobić coś jeszcze – uruchomiła stronę internetową i opublikowała filmik – wszystko to, aby nauczyć dronomaniaków odpowiedzialnego dronowania.

W opublikowanym właśnie filmiku FAA dokładnie pokazuje do czego dron może, a do czego nie może zostać wykorzystany. Podstawy są proste – bez licencji nie wolno używać tych urządzeń do celów biznesowych oraz nie można latać w pobliżu innych obiektów na niebie. Informowanie o tym może wydawać się głupie, ale… jak się dłużej nad tym zastanowić, jest chyba także konieczne. 

Filmik jest prosty, animowany – a dzięki temu przystępny dla szerszej grupy odbiorców. Porusza tylko podstawowe zagadnienia, ale taki chyba był też cel Federalnej Administracji Lotnictwa. Po dokładniejsze informacje należy udać się na specjalnie przygotowaną stronę – Know Before You Fly. I choć przepisy te obowiązują w Stanach Zjednoczonych, do większości z nich dobrze jest się stosować także w Polsce.

Źródło: SlashGear

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kropeczka
  I przypominam, nie pierzemy kotów - w pralce - a przynajmniej żywych !
  8
 • avatar
  Konto usunięte
  Oczywiste oczywistosci ale zgadzam sie, sa gamonie dla ktorych to cos nowego. Wkoncu w us and a takie cos jest potrzebne, baa w kazdym kraju jest czesc spoleczenstwa z inteligencja na poziomie ameby. Osoby zajmujace sie modelarstwem od lat wiedza o co chodzi bez koniecznosci ogladania animowanych filmikow...
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  Wcale mnie nie zdziwi jak za niedługo w zalewie tego latającego badziewia znajdą się producenci samo naprowadzających karabinów maszynowych czy miniaturowych wyrzutni rakietowych.
  2
 • avatar
  kitamo
  fakt , niektorym takie cos by sie przydalo do tego jeszcze obowiazek wykupienia OC