Gry

Czekasz na Dying Light: The Following? Jest list do ciebie

przeczytasz w 2 min.

Ekipa Techlandu informuje o etapach prac i tłumaczy dlaczego konieczne było podwyższenie ceny dodatku.

Dying Light: The Following

Dying Light to nie tylko jedna z najlepszych polskich gier w historii, ale też jedna z najgorętszych tegorocznych premier w ogóle. Już na początku przyszłego roku jej twórcy – Techland – wypuszczą ogromny dodatek zatytułowany The Following. 

The Following to między innymi nowa, większa i bardziej różnorodna mapa, system reputacji, kampania fabularna na kolejnych kilkanaście godzin oraz możliwość jazdy samochodem. 

Nie dziwi więc, że apetyty są ogromne. Dlatego też zespół odpowiedzialny za produkcję napisał list otwarty do graczy, w którym informuje o etapie prac oraz szczegółach wydania The Following na polskim rynku. Okazuje się, że konieczne było lekkie podwyższenie ceny dodatku, ale ponoć zostanie to zrekompensowane poprzez zaoferowanie potężnej dawki świetnej zabawy. 

Poniżej pełna treść listu:

Warszawa, dn. 25.11.2015

Drodzy Fani, 

W ciągu ostatnich kilku tygodni Dying Light: The Following nabrał ostatecznego kształtu: główna oś fabuły, zadania poboczne, nowe umiejętności i wyzwania związane z jazdą buggy są już gotowe. Obecnie przechodzimy do ostatniej części produkcji, czyli testowania i udoskonalania gry. Na tym etapie widzimy dopiero, jak bardzo nasze rozszerzenie się rozrosło – mogłoby być oddzielną grą, ale oznaczałoby to opóźnienie premiery, czego nie chcieliśmy robić. 

Ze względu na powiększenie skali projektu w trakcie prac, zostaliśmy zmuszeni do ponownego rozważenia ceny, którą ogłosiliśmy w sierpniu bieżącego roku. W związku z tym chcemy Was poinformować, że Dying Light: The Following będzie kosztował w Polsce 79,90 zł. 

Tak jak obiecaliśmy, Dying Light: The Following będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy Season Pass do Dying Light. Ze względu jednak na fakt, że Season Pass zawiera te większe niż zakładaliśmy rozszerzenie, musieliśmy odpowiednio zmodyfikować jego cenę. 

Od 8 grudnia 2015, Season Pass będzie sprzedawany w Polsce za 99,90 zł. Chcieliśmy uniknąć zaskoczenia Was tą zmianą, w związku z czym ogłaszamy tę decyzję z wyprzedzeniem. Zmiana ceny nie wpłynie w żaden sposób na obecnych posiadaczy Season Pass.

Jeśli czekacie na Dying Light: The Following, wciąż macie czas, żeby kupić Season Pass razem z rozszerzeniem za jedyne 59,90 zł. Pamiętajcie tylko, by zdążyć przed 8 grudnia. Już w niedalekiej przyszłości będziemy mieli dla Was nowe materiały z Dying Light: The Following, więc bądźcie czujni! 

Z pozdrowieniami, 

Zespół Dying Light

Trzeba jeszcze podkreślić, że podana cena Season Pass (59,90 zł) dotyczy pecetów. Przepustka na Xbox One kosztuje 69 zł, a na PlayStation 4 – 84 zł.

Źródło: Techland, Eurogamer, Polygon

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  UKBIB2012
  19
  no i spoko , gra warta pieniędzy
  • avatar
   SoulRak3r
   8
   Uczciwie zapowiadają z wyprzedzeniem i widać że szanują graczy. Gra super, biere za ile by nie było.
   • avatar
    UKBIB2012
    0
    no i spoko , gra warta pieniędzy
    • avatar
     Konto usunięte
     -23
     A chodzi już na dwóch rdzeniach czy jeszcze w tym gównie do tego nie doszli? Jak można tak spieprzyć silnik Chrome Engine? Majstersztyk.
     • avatar
      Next_Gen_1987
      0
      Cena na konsole bez zmian a na PC wyższa o 20-30zł? Trochę dziwne, ja jednak mam już season pass więc mnie to mam nadzieje nie dotyczy ;-P