Konsole do gier

Microsoft notuje stratę 2,1 mld dolarów, ale dział Xbox nie ma z tym nic wspólnego

przeczytasz w 1 min.

Producent opublikował raport finansowy omawiający 4 kwartał 2015 roku finansowego.

Xbox

Microsoft opublikował raport finansowy omawiający 4 kwartał 2015 roku finansowego. W trzymiesięcznym okresie kończącym się 31 czerwca zanotowano przychody na poziomie 22,2 miliarda dolarów, ale wbrew pozorom producent nie ma samych powodów do zadowolenia.

Wprawdzie jest to wynik nieco wyższy od przewidywań, ale jednocześnie i tak gorszy niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Wtedy to przychody były o 5% wyższe. Dodatkowo Microsoft odnotował też stratę operacyjną wynoszącą 2,1 miliarda dolarów.

Przyczyną tej ostatniej są w zdecydowanej większości problemy związane z działem zajmującym się produkcją smartfonów, o których zresztą ostatnio pisaliśmy. Microsoft do tej pory odczuwa konieczność spłacenia Nokii, ale od teraz powinno być już tylko lepiej.

Być może tak jak w przypadku działu Xbox, który wygenerował przychody o 27% wyższe niż przed rokiem. W omawianym okresie w ręce graczy trafiło 1,4 miliona konsol Xbox, zdecydowanie lepiej ma się też usługa Xbox Live budząca coraz większe zainteresowanie (przychód z niej był o 58% większy niż rok temu), a dodatkowo producent zadowolony jest ze sprzedaży gier.

Prognozy na przyszłość są tu zresztą zdecydowanie bardziej optymistyczne i chyba pewniejsze niż w przypadku wspominanego działu mobilnego. Trzeba także pamiętać, że lada dzień odbędzie się premiera Windows 10, co zapewne też nie przejdzie bez echa.

Źródło: microsoft, thestar

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  StartX_pl
  15
  To nie jest strata tylko niższy dochód niż planowano. Strata jest wtedy gdy wychodzimy na zero i jeszcze musimy dopłacić do interesu i wtedy mamy faktycznie stratę bo wchodzimy na minus. A w momencie gdy przewidujemy dochód i go nie osiągamy to nie tracimy nic, bo trzeba najpierw zyskać, żeby stracić. Lepiej by brzmiało - Microsoft źle skalkulował, sprognozował swoje dochody.
  • avatar
   leman97
   12
   Oj tam :P
   Jutro sobie to odrobią :)
   • avatar
    marekxdx
    0
    Dla nich te 5% spadku zysku to jak u nas wypadniecie wlosa. Ale sprzedaz smartfonow maja i tak wieksza niz lg czy htc albo sony.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     ojojoj jaki to Microsoft biedny, przykro ale Bill sobie nowego super auta nie kupi. Przestali by tak dziadować bo to wstyd.
     • avatar
      Dunny
      -2
      Dla mnie nagroda darwina dla pomysłodawcy zlikwidowania marki Nokia i zastapeinia jej Microsoftem. To jakby Fiat kupił bentleya i pozmieniał nazwe modeli na Fiat Mulsanne za 2 mln złotych :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Chyba 2 kwartał a nie 4 kwartał ;)