Ciekawostki

Eksploruj Marsa nie schodząc z fotela dzięki symulatorom NASA

przeczytasz w 1 min.

Amerykańska agencja udostępniła dwa świetne narzędzia. Tak więc... miłej zabawy!

NASA Mars EC

Jeżeli twoim marzeniem jest zwiedzić Czerwoną Planetę, możesz zapisać się na misję Mars One i liczyć, że faktycznie dojdzie ona do skutku. Możesz też podążać drogą kariery astronauty i liczyć na to, że to właśnie ciebie wybierze agencja kosmiczna. Jeśli jednak żaden z tych pomysłów niezbyt ci się podoba i chciałbyś poznać powierzchnię Marsa już teraz, to… cóż, właściwie nie ma problemu. Agencja NASA zaprojektowała bowiem dwie interaktywne aplikacje internetowe, które pozwalają na eksplorację bez konieczności schodzenia z fotela.

Obie nowe zabawki agencji NASA pozwalają przyjrzeć się powierzchni Marsa z bliska, ale z dwóch różnych perspektyw. Mars Trek to odpowiednik Google Earth – użytkownik otrzymuje widok interaktywnego, trójwymiarowego globu, który powstał na podstawie danych z 50-letnich badań. Tryb 2D, tryb 3D, sterowanie zainspirowane grami wideo, możliwość szybkiego spojrzenia na najciekawsze punkty Czerwonej Planety. Jest to na tyle dokładna symulacja, że NASA sama z niej korzysta podczas planowania potencjalnych miejsc lądowania łazika, które odbędzie się w 2020 roku.

Jeśli masz ochotę na coś bardziej osobistego i chciałbyś na przykład przejąć kontrolę nad najnowszym marsjańskim łazikiem NASA, powinieneś wypróbować aplikację Expercience Curiosity. To symulator oferujący ręczne sterowanie i widok z kamer pod różnymi kątami, jak również wycieczkę z przewodnikiem wraz z lekcją o powierzchni Czerwonej Planety. Z obu tych narzędzi możemy skorzystać przy użyciu niemal każdej aktualnej przeglądarki internetowej – tak Mars Trek, jak i Experience Curiosity są ponadto zupełnie darmowe. Miłej zabawy!

Źródło: Engadget, NASA

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    20
    I co ja mam niby ogladac? Brunatne skaly i zaretuszowane przez NASA budowle obcych. Pff... Wracam na fejsa.