Gry komputerowe

Gra Enemy Front znacznie opóźniona - City Interactive zmienia plany w stosunku do kilku gier

przeczytasz w 2 min.

City Interactive nie wiedzie się chyba najlepiej. Niektóre gry zaliczą spore opóźnienie, a część nie pojawi się wcale.

Enemy Front gra premiera 2014

City Interactive przygotowuje się obecnie na premierę Sniper: Ghost Warrior 2, z którym zresztą wiąże ogromne nadzieje. Wygląda jednak na to, że producentowi wcale nie wiedzie się obecnie najlepiej.

Jak wiadomo, pracuje on obecnie nad kilkoma tytułami. W ostatnim sprawozdaniu finansowym producenta znalazły się jednak niezbyt optymistyczne dla graczy informacje. Niektóre tytuły pojawią się później, niż zakładano, a z jednego projektu zrezygnowano całkowicie.

W stosunkowo najlepszej sytuacji są osoby czekające na Alien Fear - strzelankę osadzoną w klimatach science-fiction. Tytuł ten pojawić ma się bowiem jeszcze w tym roku, choć początkowo dostępny będzie jedynie na PC. W późniejszym terminie zagrać w niego będą mogli jednak także właściciele konsol.

"W 2013 roku będzie miała również miejsce premiera gry Alien Fear. Gra produkowana jest w oparciu o najnowszą wersję technologii Unreal Engine 3 i będzie sprzedawana w dystrybucji cyfrowej początkowo na PC."


Porcja obrazków z Alien Fear

Zdecydowanie dłużej poczekać trzeba będzie na Lords of the Fallen. Ten tytuł z gatunku RPG początkowo przygotowywany był z myślą o PC i konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, ale ostatecznie pojawi się na pierwszej z wymienionych platform i nowej już generacji konsol. Niestety do tej pory nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat samej rozgrywki, choć wkrótce ma się to zmienić.

"W chwili obecnej trwa produkcja gry Lords of the Fallen z gatunku RPG, która powstaje przede wszystkim w Niemczech, gdzie pracuje nad nią doświadczony zespół Deck13 Interactive GmbH, a jej producentem wykonawczym jest Tomasz Gop (jeden z głównych producentów gry Wiedźmin 2 Zabójcy Królów). Gra ukaże się w 2014 roku i będzie dostępna na PC oraz platformy nowej generacji, następców konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3."

Zdecydowanie najwięcej powiedziano do tej pory o Enemy Front. Premiera tego tytułu początkowo planowana była nawet na zeszły rok, ale później została przełożona. Teraz dowiadujemy się, że jego debiut odbędzie się dopiero w roku 2014.

"Kolejnym projektem Emitenta w fazie produkcji, o bardzo dużym potencjale handlowym jest gra z gatunku First Person Shooter osadzona w realiach II Wojny Światowej o nazwie Enemy Front. Premiera gry w wersji na Xbox360, PlayStation3 oraz PC planowana jest na 2014 rok. Zarząd Spółki City Interactive S.A. liczy na równie imponujące przyjęcie gry na rynku, jak miało to miejsce w przypadku Sniper: Ghost Warrior."


Fragmenty rozgrywki z Enemy Front pochodzące z wczesnej wersji gry
 

Niestety całkowicie zrezygnowano z prac nad World of Mercenaries. Miała być to również strzelanka, ale korzystająca z modelu free to play. Prace nad nią były już dość zaawansowane, ale ostatecznie stwierdzono, że tytuł ten nie ma zbyt dużych szans na sukces.

"Zarząd Emitenta poinformował, iż z uwagi na weryfikację potencjału komercyjnego gry World of Mercenaries Zarząd City Interactive S.A. podjął decyzję o zaniechaniu prac rozwojowych prowadzonych nad tą grą."

World of Mercenaries było już nawet w fazie zamkniętych beta testów. Filmik z nich prezentujemy poniżej, choć komentarz może być tutaj nieco niezrozumiały. Należy wziąć jednak poprawkę na to, że produkcja ta powstawała w Rumunii.


Wideo z bety World of Mercenaries


Miejmy nadzieję, że prace nad Alien Fear, Lords of the Fallen i Enemy Front przebiegać będą bez większych zakłóceń i doczekamy się premier ciekawych produkcji.

Źródło: City Interactive, youtube, mycryengine

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  2
  "Gra produkowana jest w oparciu o najnowszą wersję technologii Unreal Engine 3 " - Sam unreal ma już kilkanaście lat na karku, ale najnowsza wersja nie ma przypadkiem numerka 4?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   literówka w slowe Xbox, pod pierwszym filmikiem
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Mnie zaciekawiła gierka Enemy Front ale zobaczymy może coś dobrego do zawalenie kilku nocek pożyjemy zobaczymy ale życzę im powodzenia :)
    • avatar
     moszko10
     1
     Firma City Interactive zawsze wydawał lipne gry 1 godzina i po grze grania są zbyt krótkie i nie zawsze dopracowane
     • avatar
      Nieznośny
      1
      Krótkie? Podaj mi przykład długiej strzelanki jeśli chodzi o tryb single player. Nawet Crysis, którego druga część miała stosunkowo długą kampanie single player, teraz w swojej trzeciej odsłonie wystarczył raptem na 5 godzin. Wszystkie premiery tego roku póki co, to krótkie tytuły: Aliens Colonial Marines, Crysis 3. Snipera 2 odróżniać od innych zapewne będzie to, że powinien być stosunkowo tanim tytułem. Liczę, że nowy Bioshock będzie perełką, ponieważ na dzień dzisiejszy prezentuje się wybornie, jest dosyć tani i ponoć ma starczyć na kilkanaście godzin, choć to informacja od twórców, a tą należy zawsze brać z pewnym dystansem. Wracając do katalogu City Interactive, podobają mi się na razie 2 tytuły. Enemy front i Aliens Fear. Może dlatego, że mile wspominam Return to Castle Wolfenstein oraz podobały mi się dotychczas wszystkie gry z uniwersum obcego za wyjątkiem Aliens Colonial Marines. Swoją drogą aż mnie dziwi to, że ta gra nadal na takim np. STEAMie stoi po 50 dolców. Za taki szajs nawet 10 dolarów bym nie dał....
      • avatar
       ostry098
       0
       "Zdecydowanie dłużej poczekać trzeba będzie na Lords of the Fallen. Ten tytuł z gatunku RPG początkowo przygotowywany był z myślą o PC i konsolach Cboc 360"
       Cboc 360 mamy nową konsole ?
       • avatar
        winiarskib
        0
        Osobiście czekam na Alien Fear i Enemy Front. Liczę iż będą warte uwagi.
        • avatar
         GunarDAN
         0
         Gra od CI? Nie, dziękuję, postoję. Ich gry są świetne, ale tylko w ich mniemaniu.