Telefony

Ericsson zniknie z loga Sony Ericsson

z dnia
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Szósty co do wielkości producent telefonów komórkowych na świecie może niedługo zmienić nazwę. Sony, według informacji agencji Reuters, prowadzi ze szwedzkim Ericssonem rozmowy w sprawie objęcia 100% udziałów  w Sony Ericsson.

Moment na podjęcie decyzji o ewentualnym wyjściu Ericssona ze spółki jest jak najbardziej odpowiedni. Obie firmy powinny bowiem w październiku zdecydować czy przedłużyć zawartą 10 lat temu umowę o współpracy. W 2009 roku spółka notowała spore straty na poziomie 836 milionów euro, ale rok później udało się jej odwrócić złą passę notując 90 milionów euro zysku. Niestety w tym roku ponownie Sony Ericsson jest na minusie - kwartalne wyniki zostaną ogłoszone 14 października.

Sony Ericsson logo

Przejęcie udziałów Ericssona (50%) przez Sony, może kosztować według analiz około 1,3 do 1,7 miliarda dolarów. Analitykl J.P. Morgan z Tokyo, Yoshiharu Izumi, twierdzi że włączenie produktów mobilnych do oferty Sony będzie miało pozytywny wpływ na wyniki finansowe firmy.

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

techbyte

Komentarze

21
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Spoko loko Ericsson nie zniknie, on ma swoją niszę z "drugiej strony" kabla gsm. Stacje nadawcze, urządzenia dla sieci stąd się wzięli i tam cały czas są.
 • avatar
  w wyrazie Sony na obrazku litera "o" wewnątrz nie ma przezroczystości -,-
 • avatar
  Mój pierwszy telefon to był właśnie SONY Z5, służył mi bezproblemowo przez 6 lat. Mam nadzieję, że Sony powtórzy sukces jak z laptopami, są drogie ...ale VAIO, to VAIO :)

  ...a tak wyglądał konkurent motoroli "V-ki", Z5
  http://www.welcome2net.com/mobile/img113.htm
 • avatar
  Jeśli w nazwie zostanie Sony to będe bardzo z tyłu bo będę miał Sony ericcsona W902
 • avatar
  Na początku miałem siemensa a później już tylko sony ericssony a zacząłem od w810i potem przesiadłem się na w595 a teraz w995 i myślę już nad następnym se tylko teraz jest ciężki wybór ponieważ nie ma lepszych walkmanów jeśli chodzi o w995 chyba pozostaje xperia play wszystkie telefony nadal leżą w szufladzie i wszystkie dobrze działają jedyne problemy z w595 bo trochę się popsuł. Mam nadzieję że wyjdą wkrótce jakieś nowe se na androidzie.
 • avatar
  Dobrze wspominam Ericssony. Sony Ericsson z kolei mocno w ostatnich latach obniżył loty. Kto wie, może faktycznie powinni się rozejść?
 • avatar
  Kiedyś miałem Sony J5 a potem J70 i bardzo dobrze je wspominam, później były różne telefony aż wreszcie W810i intensywnie używany w warunkach polowych przez jakieś 6 lat i działa cały czas bez najmniejszych problemów. Więc jako "fanboj" SE kupiłem X10i i krew mnie zalewa z tym telefonem a pomyśleć że prawie kupiłem W995 tylko wycofali z oferty w mojej sieci:/ ciągle biję się ze sobą bo mam ochotę opchnąć X10 i kupić sobie W995. Odnośnie jakości to SE faktycznie bardzo się popsuł.
  -1
 • avatar
  No to ja się Musze przyznać że po K750i K550i K800i C902 W580i porzuciłem SE... Podejrzewam że dowiedzieli się o tym, że zakupiłem HTC i stąd da decyzja...
  -1