Aplikacje mobilne

Bardzo słabe przyjęcie Facebook Home - jedna gwiazdka od ponad połowy użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Przeszło połowa recenzentów w Google Play przyznało jej tylko jedną gwiazdkę - po zsumowaniu średnia ocen wynosi zaledwie 2,2/5.

Facebook Home nakładka

Nakładka Facebook Home miała być rewolucyjna. Miała umożliwić użytkownikom bycie stale na bieżąco. Jak jednak wynika z opinii w Google Play – jej wady znacznie przewyższają zalety.

W recenzji, która pojawiła się na naszej stronie przed kilkoma dniami, Karol ocenił nakładkę Facebook Home na „trójkę” w pięciogwiazdkowej skali. Choć sam zamysł, pomijając fakt, że jest nieco kontrowersyjny, może się podobać, to już w kwestii wykonania sprawa wygląda zupełnie inaczej. Nakładka Home jest niedopracowana i ma spore problemy z wydajnością. 

W ciągu dwóch tygodni, jakie minęły od premiery Facebook Home na platformie Google Play, nakładka została pobrana ponad pół miliona razy i zrecenzowana przez 14 tysięcy jej użytkowników. Jak się okazuje – przeszło połowa z nich (7500) przyznało jej tylko jedną gwiazdkę. I choć faktem jest, że 2300 użytkowników oceniło Facebook Home na maksimum, to po zsumowaniu średnia ocen nakładki wynosi zaledwie 2,2/5.

Poza wspomnianymi już wcześniej wadami użytkownicy skarżą się głównie na dwie rzeczy. Po pierwsze – Facebook Home straszliwie pożera akumulator. Po drugie natomiast – zbyt mocno skupia się na samej integracji z portalem społecznościowym, przez co dostęp do standardowej zawartości smartfona jest znacznie utrudniony.

Projektanci odpowiedzialni za nakładkę z pewnością spróbują zareagować na te doniesienia w kolejnych wersjach Facebook Home. Szanse nakładki na rynku nie są więc pogrzebane. Tym bardziej że zdecydowana większość, jak wynika z recenzji, pokochała wręcz usługę Chat Heads.

Źródło: TechRadar

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Nie!
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   "Nie lubię tego"
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Czasami zastanawiam się, dlaczego ludzie odpowiedzialni za jakieś projekty sprawiają wrażenie baranów, kompletnych bezmózgowców. Pomijając aspekt praktyczny tej apki, ktoś dał niesamowicie ciała, aby na rynek wypuścić tak mocno niedopracowany produkt.

    1. Jak oni robili testy, że nie zauważyli prądożerności i zbędnego wysycenia CPU?
    2. Jak ideologia musiała przyświecać kierownikowi projektu, aby nie spostrzegł, że zbyt duża integracja z OSem i ograniczenie jego funkcjonalności (kluczowej, bo to home screen) wpłynie na duże wzmocnienie irytyacji pośród użytkowników?
    3. I jeszcze raz, co oni chcieli tym projektem osiągnąć? Uczynić z FB coś na podobę Touch Wiza czy Sense UI? Oszaleli?

    Dlatego widząc brak logicznej spójności w ich projekcie mam wrażenie, że apkę robiło stado baranów.
    • avatar
     Apollo Diomedes
     -1
     Nie instalowałem tego na na moim szajsungu ale podoba mi się, że messenger po aktualizacji wyświetla twarz w rogu ekranu i można szybko zwijać i rozwijać chat