Internet

Facebook: rozmowy Marka Zuckerberga na 5 minut przed startem portalu

przeczytasz w 1 min.

ere

Giełdowy debiut Facebooka już za nami i niemal natychmiast po wystartowaniu na parkiet, w sieci zaczęły pojawiać się kolejne smaczki na temat serwisu oraz jego twórcy. Ekipie Business Insider udało się dotrzeć do zapisu rozmów prowadzonych przez Marka Zuckerberga na dosłownie kilka minut przed premierą witryny w 2004 roku.

Historię początków Facebooka oraz odnajdowania się jego twórcy w trudnym rynku internetowych startupów znakomicie opisywał film The Social Network. Mark Zuckerberg został w nim przedstawiony jako zdolny i inteligentny student Harvardu, który jednak oszukał swoich kolegów na pomysł serwisu, sam Facebook powstał zaś na skutek niewielkich przekrętów ze strony jego twórcy i sukcesywnym oszukiwaniu wspólników.

facebook mark zuckerberg

Mimo wszystko jednak obraz Zuckerberga był w tej produkcji dość łagodnie ukazany. Z jednej strony twórcy filmu wskazywali jego zachowania, z drugiej starali się też ukazać, że postrzegał on moralność w nieco odbiegający od standardów sposób, interpretował fakty po swojemu, aż wreszcie podejmował decyzje w drodze do wyższego dobra.

facebook mark zuckerberg rozmowa chat

Wprawdzie należy pamiętać, że przy starcie Facebooka Zuckerberg miał tylko dwadzieścia lat i słynął ze swoich aspołecznych zachowań, jednak rozmowy, do których dotarł Business Insider rzucają zupełnie nowe, nie za dobre światło na twórcę największego serwisu społecznościowego świata.

W dość bezpardonowy sposób Zuckerberg mówi tam o świadomym oszukaniu oryginalnych pomysłodawców czy poszanowaniu dla prywatności osób, które przekazały mu dane. Wszystkie rozmowy możecie przeczytać w języku angielskim na łamach Business Insider.
 

Więcej o Facebooku:

Źródło: business insider

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Zuckerberg to kutas.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   No takie realia jak się mówi pierwszy milion trzeba ukraść. Uczciwie sie nie da zarobic!
   • avatar
    BILI82
    0
    1 milion trzeba porzyczyc buhahahaha co za glupa reklama tak bdw :)
    • avatar
     behemot
     0
     Mój "ulubiony" fragment:

     Haha man come on. You can be unethical and still be legal that's the way i live my life haha.