Gry komputerowe

Football Manager 2018 - bardziej wciągający dzień meczowy

przeczytasz w 1 min.

Autorzy najnowszej odsłony Football Managera zapowiadają kolejne nowości: ulepszony dzień meczowy, nowy silnik graficzny i zmiany w transferach.

Ekipa Sports Interactive opublikowała dwa ostatnie filmy z cyklu „Inside FM18” przedstawiające ...grę Football Manager 2018 od środka. Oto jak zmieniają się w tej odsłonie dzień meczowy oraz rynek transferowy.

Twórcy odważnie zapowiadają, że dzień meczowy będzie teraz „bardziej wciągający i realistyczny, niezależnie od wyniku”. Pierwszą zmianę zobaczymy już na początku – przeprojektowany został bowiem ekran przeglądu przed meczem. Ma być przede wszystkim czytelniej, ale szybciej też dotrzemy do informacji na temat naszego przeciwnika.

W dniu meczowym menedżer będzie musiał nie tylko wytypować najlepszą jedenastkę, ale też odpowiednio ją zmotywować i ustalić priorytety. Pomoże w tym ulepszony system rozmów. 

Kolejną zmianą jest odświeżony interfejs meczowy, który ma pomagać w lepszym zrozumieniu przebiegu spotkania. Z tego poziomu podejmiemy też wszelkie decyzje na temat taktyki i przeanalizujemy statystyki. Twórcy chwalą się również nowym silnikiem graficznym z bardziej realistycznym zachowaniem piłkarzy. Więcej na temat tych nowości dowiecie się z filmu poniżej (są dostępne polskie napisy):

Drugi (i ostatni z tej serii) film został poświęcony zmianom w takich elementach jak rynek transferowy czy interakcje z zarządem. – „Dodaliśmy kilka klauzul transferowych, kontraktowych i wypożyczeń, aby odzwierciedlić wrażliwy współczesny rynek transferowy” – tłumaczą twórcy. Rynek lepiej ma też reagować na formę zawodników. Równocześnie o zakup dobrych piłkarzy będzie trudniej.

Co zaś się ma interakcji z zarządem, ten ostatni będzie brał pod uwagę nie tylko fakt osiągnięcia zakładanego celu, ale też sposób, w jaki się tego dokonało. Więcej, oczywiście, w materiale:

Wprawdzie padło to już na filmach, ale dodajmy, że premiera gry Football Manager 2018 odbędzie się 10 listopada. Zagrać będą mogli posiadacze komputerów z systemami Windows, macOS i Linux.

Źródło: Sports Interactive

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KORGAN
  0
  Za dużo dokładanie niepotrzebnych pierdół. Zaczęło się od rozmów z mediami itp.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dla jednego pierdoła, dla innego coś porządanego. Bardzo fajnie zapowiada się nowa edycja. Coraz większy realizm w grze, a o to przecież chodzi. Futbol, to nie tylko mecz, ale mnóstwo rzeczy wokół i to starają się twórcy odzwierciedlić w FM'e.
   • avatar
    leoxxx
    0
    "...zarząd... będzie brał pod uwagę nie tylko fakt osiągnięcia zakładanego celu, ale też sposób, w jaki się tego dokonało. ''


    Czyli na początku umawiamy się że wygram LM,czyli zgadzają się na konkretne warunki) a potem będą grymasić, że zrobiłem to w mało widowiskowy sposób czy to że sędzia pomógł czy może, że dałem za dużo łapówki?