Tablety

Frash, czyli Flash dla iPada i iPhone

przeczytasz w 1 min.

Cóż ... stało się. Steve Jobs może uderzyć pięścią w stół, ale nie zmieni to faktu, że udało się uruchomić Flash Player na iPadzie.Trzeba jednak przypomnieć, że najnowsze produkty Apple oficjalnie nie współpracują z wtyczką Adobe.

 Warto przeczytać:
 

Uruchomienie aplikacji Flash nie byłoby niczym szczególnym (w końcu można konwertować animacje Flash do formatu rozumianego przez produkty Apple), gdyby nie fakt, że Flash Player działa na iPadzie w trybie natywnym. Za wdrożenie 'poprawek' odpowiada wtyczka o znajomo brzmiącej nazwie Frash. Bazuje ona na odtwarzaczu Flash Player 10.1 w wersji dla systemu Android. Autorem Frash jest programista o pseudonimie Comex, który wcześniej wsławił się złamaniem zabezpieczeń produktów Apple. Oczywiście instalacja Frash będzie wymagać złamania zabezpieczeń producenta. Dlaczego? Bo dodatek raczej na pewno nie pojawi się w App Store.

 

Jak narazie Frash w pełni funkcjonuje jedynie na iPadzie. Trwają jednak już prace nad wersją dla iOS 4, która zapewni kompatybilność z Flash najnowszemu iPhone 4, a także dla iPhone 3GS. Posiadacze iPhone 3G raczej nie doczekają się działających w oknie Safarii animacji Flash. Choć, jak powiedział Comex, wszystko jest kwestią czasu.

Źródło: www.intomobile.com

Polecamy artykuły:  
Najlepsze gry na latoTOP-10 Karty graficzne - lipipec 2010Test - na czym najlepiej przenosić dane


 

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  Kurcze siłą apple jest właśnie to... Mają jedną platformę, małą ilość modeli telefonów i dużą sprzedaż. Jeden mały plugin i uszczęśliwy setki tysięcy ludzi :)

  Dobrze, że apple tak bardzo unifikuje swoje telefony, dzięki temu rozwiązania z JailBreak zwiększają funkcjonalność telefonu i często są kompatybilne z następnymi wersjami (mam na myśli np. to, że nie można wgrać HTC sense na inne telefony, ale i wręcz przeciwnie trzeba czekać wieki na update HTC i nie można wgrać czystego OSu). Apple zamiast bawić się w tapetki i folderki powinno pod nadzorem wspomagać rozwój takich rzeczy, za pieniądze z AppStore :)

  Tymczasem trzeba czekać 3 lata aż łaskawe apple zrobi aplikację do robienia folderów gdy na cydia Categories jest odkąd moja pamięć sięga.
  • avatar
   Spikeblade
   0
   Da się ? Da się... :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mam pytanie!
    Jak posiadze Iphonów i Ipadów korzystają z youtuba, jeśli nie ma flasha :P?

    A z tego co słyszałem i czytałem Jobs nie chce Flasha ze względu na kase jak zawsze ;]