Fotele gamingowe

Znana funkcja z aut zostaje przeniesiona do sprzętu dla graczy. Nietypowe, ale jakie przydatne!

przeczytasz w 2 min.

Światy motoryzacji i gamingu od dekad ze sobą przelotnie romansuje. A to kierownice zostały zaadaptowane do gier, a to konsole czy PC pojawiły się w niektórych samochodach. Tym razem uznano, że można pewne udogodnienia kierowcy przenieść na rynek graczy. O co konkretnie chodzi?

Nie jest tajemnicą, że wiele krzeseł i foteli przeznaczonych dla graczy, w okresie letnim staje się zdecydowanie mniej komfortowych. Na ich czele stoją te modele, które ktoś postanowił obić skórą (lub jego odpowiednikiem). Wtedy, po kilku minutach grania (w upalny dzień) możemy poczuć, jak cudownie nasze ciało zaczyna przyklejać się do siedziska, a każdy ruch powoduje coraz to większy dyskomfort. W samochodach do dzisiaj można się spotkać z podobnymi problemami, lecz część producentów aut zastosowało proste rozwiązanie – system wentylacji. Dlaczego by nie zaimplementować czegoś takiego w fotelu dla graczy?

AutoFull M6 Advanced - Wentylowana i podgrzewana poduszka siedziska

Tak, firma AutoFull postanowiła wzbogacić swój fotel M6 o funkcje regulacji temperatury, które mają nie tylko zapewniać chłód latem, ale także ciepło w okresach zimowych. Samo siedzisko (według opisu na stronie producenta) zostało obite wyjątkowo miękką, porowatą skórą o perforowanej konstrukcji, która „znacznie poprawia problemy z ciepłem i potem”, jest bazowo o 3°C chłodniejsza od prawdziwej skóry oraz pomaga zapobiegać „nagrzewaniu i przyklejaniu się siedzenia [do pośladków i ud] podczas długich sesji grania”.

We wnętrzu siedziska producent zamontował dwa wentylatory, które mają wypychać nagromadzone ciepło. Producent twierdzi, że ten aktywny system chłodzenia „może w ciągu 10 minut obniżyć temperaturę siedzenia nawet o 56% (przy najwyższym ustawieniu)”. Jednocześnie w fotelu znalazło się miejsce na dwie płytki grzewcze, które (wg. zapewnień producenta) są w stanie w niecałe dwie i pół minuty „podnieść temperaturę siedziska o około 67%, utrzymując poziom wybranego ciepła”.

Ponadto sam fotel jest całkiem nieźle wyposażony. AutoFull M6 Advanced posiada możliwość regulacji odcinka lędźwiowego w dwóch osiach (wysokość i głębokość), odchylenia i stopnia obrotu podłokietników, odchylenia oparcia (do kąta 160°), czy wysokości siedziska. Z dodatkowych detali warto nadmienić wysuwany podnóżek oraz poduszkę pod głowę/szyję. Wszystko to można zobaczyć w poniższym materiale:

No i czas na najważniejsze, cenę. W momencie pisania tego materiału, fotel marki AutoFull jest w promocji i z kodem promocyjnym można go zakupić w cenie 649,99€, czyli około 2800 (!) złotych (bez kosztów wysyłki). Pytaniem pozostaje, czy koszt jego zakupu jest adekwatny do jego funkcjonalności. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Źródło: Techradar, AutoFull EU

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Virtus
  1
  Ta skóra którą zastosowali, to jest naturalna?
  • avatar
   paankracyki
   0
   Chłodzenie do siedziska, które wykonane jest z materiału przypominającego skrórę. Brzmi jak rozwiązanie problemu, który sami stworzyli. Podgrzewanie też takie sobie rozwiązanie. Klimę można mieć lub nie, ale jeśli w pokoju jest zimno to chyba lepiej zainwestować w grzejnik niż w drogi fotel :).
   • avatar
    rasiaknorris1
    0
    Pff

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login